3b290926
Лондон
сабота, 17 февруари 2018
7℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 07:11
Зајдисонце: 17:18
Времетраење: 607 минути
Фаза на месечината
Влажност: 77.2 %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 20:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0013:0016:0019:0022:00
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
3 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %1 %2 %3 %4 %5 %5 %6 %7 %7 %7 %7 %11 %15 %20 %21 %22 %23 %28 %32 %37 %50 %64 %77 %80 %83 %86 %83 %76 %52 %53 %59 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
91 %96 %96 %95 %95 %96 %96 %96 %96 %95 %94 %85 %76 %67 %65 %63 %61 %67 %73 %78 %81 %84 %88 %86 %85 %83 %84 %86 %87 %89 %90 %92 %93 %95 %97 %96 %94 %90 %82 %88 %
45 %25 %25 %25 %23 %23 %23 %94 %94 %94 %42 %42 %42 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %78 %78 %78 %100 %100 %100 %91 %91 %91 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
18.02.2018
мин 6
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 10h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %1 %2 %5 %7 %7 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност96 %95 %96 %94 %67 %61 %78 %88 %
Облачност25 %23 %94 %42 %100 %98 %78 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %37 %77 %86 %76 %52 %53 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност83 %87 %92 %97 %94 %90 %82 %88 %
Облачност91 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
11Km/h
10Km/h
14Km/h
21Km/h
23Km/h
17Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %34 %32 %21 %28 %15 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa
Влажност88 %94 %93 %95 %76 %59 %64 %77 %
Облачност100 %90 %95 %38 %85 %59 %80 %9 %
Среда
21.02.2018
мин 2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
15Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %2 %16 %14 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa
Влажност83 %85 %85 %71 %58 %53 %56 %67 %
Облачност71 %85 %73 %8 %91 %79 %84 %89 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
15Km/h
14Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %4 %13 %19 %15 %12 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %77 %83 %79 %56 %59 %72 %81 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Сабота
17.02.2018
мин 4
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 10h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
10Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa
Влажност56 %49 %68 %88 %
Облачност2 %96 %80 %45 %
Недела
18.02.2018
мин 6
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 10h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %1 %2 %5 %7 %7 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност96 %95 %96 %94 %67 %61 %78 %88 %
Облачност25 %23 %94 %42 %100 %98 %78 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %37 %77 %86 %76 %52 %53 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност83 %87 %92 %97 %94 %90 %82 %88 %
Облачност91 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
11Km/h
10Km/h
14Km/h
21Km/h
23Km/h
17Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %34 %32 %21 %28 %15 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa
Влажност88 %94 %93 %95 %76 %59 %64 %77 %
Облачност100 %90 %95 %38 %85 %59 %80 %9 %
Среда
21.02.2018
мин 2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
15Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %2 %16 %14 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa
Влажност83 %85 %85 %71 %58 %53 %56 %67 %
Облачност71 %85 %73 %8 %91 %79 %84 %89 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
15Km/h
14Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %4 %13 %19 %15 %12 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %77 %83 %79 %56 %59 %72 %81 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Петок
23.02.2018
мин -1
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
16Km/h
17Km/h
20Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %25 %30 %31 %31 %28 %25 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %87 %90 %73 %56 %63 %70 %78 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Сабота
24.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
18Km/h
18Km/h
21Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %22 %22 %22 %21 %23 %26 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %84 %83 %63 %44 %70 %73 %61 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Недела
25.02.2018
мин -2
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
15Km/h
15Km/h
19Km/h
23Km/h
19Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %18 %17 %22 %27 %30 %32 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %88 %88 %78 %58 %67 %71 %73 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Понеделник
26.02.2018
мин -1
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %26 %29 %33 %36 %19 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %67 %76 %91 %58 %46 %60 %56 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %