4e440a70
Ливорно
Умерено облачно со дожд среда, 13 декември 2017
10℃
Се чувствува: 9 ℃
Изгрејсонце: 07:43
Зајдисонце: 16:42
Времетраење: 539 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.5 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 9 ℃
Измерено во: 01:45 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
23Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
24Km/h
27Km/h
29Km/h
28Km/h
26Km/h
25Km/h
27Km/h
30Km/h
33Km/h
34Km/h
36Km/h
37Km/h
33Km/h
30Km/h
27Km/h
30Km/h
32Km/h
35Km/h
33Km/h
33Km/h
32Km/h
31Km/h
29Km/h
28Km/h
31Km/h
35Km/h
38Km/h
38Km/h
38Km/h
38Km/h
37Km/h
35Km/h
34Km/h
34Km/h
34Km/h
34Km/h
34Km/h
33Km/h
33Km/h
33Km/h
18Km/h
42Km/h
24Km/h
23Km/h
33Km/h
37Km/h
33Km/h
26 %19 %16 %14 %11 %9 %6 %4 %4 %4 %4 %4 %5 %5 %6 %7 %9 %13 %18 %23 %29 %36 %42 %47 %52 %56 %58 %59 %61 %61 %61 %62 %61 %60 %59 %56 %53 %51 %47 %44 %40 %38 %36 %34 %36 %38 %38 %39 %48 %61 %77 %87 %80 %55 %39 %
0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa
82 %82 %77 %72 %66 %67 %69 %70 %64 %59 %54 %56 %58 %61 %60 %60 %60 %64 %68 %72 %69 %67 %64 %69 %75 %80 %79 %78 %78 %78 %78 %78 %80 %81 %82 %81 %81 %80 %80 %79 %79 %78 %77 %77 %78 %80 %80 %82 %95 %86 %85 %94 %76 %72 %70 %
39 %39 %39 %12 %12 %12 %50 %50 %50 %9 %9 %9 %78 %78 %78 %67 %67 %67 %98 %98 %98 %78 %78 %78 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %91 %91 %91 %96 %96 %96 %89 %89 %89 %80 %80 %80 %93 %93 %93 %93 %86 %86 %84 %96 %99 %100 %100 %48 %86 %
Среда
13.12.2017
мин 10
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
Ветер
24Km/h
23Km/h
23Km/h
22Km/h
29Km/h
25Km/h
33Km/h
37Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %19 %11 %4 %4 %5 %9 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност83 %82 %66 %70 %54 %61 %60 %72 %
Облачност67 %39 %12 %50 %9 %78 %67 %98 %
Четврток
14.12.2017
мин 11
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
38Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
27Km/h
35Km/h
32Km/h
28Km/h
38Km/h
38Km/h
34Km/h
34Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %56 %61 %62 %59 %51 %40 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност64 %80 %78 %78 %82 %80 %79 %77 %
Облачност78 %100 %97 %91 %96 %89 %80 %93 %
Петок
15.12.2017
мин 8
14 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 9.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
33Km/h
18Km/h
42Km/h
24Km/h
23Km/h
33Km/h
37Km/h
33Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %48 %61 %77 %87 %80 %55 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa
Влажност82 %95 %86 %85 %94 %76 %72 %70 %
Облачност86 %84 %96 %99 %100 %100 %48 %86 %
Сабота
16.12.2017
мин 1
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
23Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
24Km/h
22Km/h
25Km/h
23Km/h
11Km/h
17Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %23 %29 %24 %19 %18 %9 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %4 %6 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa999 hPa1000 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa1008 hPa1011 hPa
Влажност72 %75 %71 %66 %65 %84 %88 %90 %
Облачност3 %1 %3 %3 %0 %0 %6 %1 %
Недела
17.12.2017
мин 0
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
14Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %11 %14 %7 %3 %6 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %97 %92 %79 %56 %51 %66 %69 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Среда
13.12.2017
мин 10
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
Ветер
24Km/h
23Km/h
23Km/h
22Km/h
29Km/h
25Km/h
33Km/h
37Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %19 %11 %4 %4 %5 %9 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност83 %82 %66 %70 %54 %61 %60 %72 %
Облачност67 %39 %12 %50 %9 %78 %67 %98 %
Четврток
14.12.2017
мин 11
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
38Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
27Km/h
35Km/h
32Km/h
28Km/h
38Km/h
38Km/h
34Km/h
34Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %56 %61 %62 %59 %51 %40 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност64 %80 %78 %78 %82 %80 %79 %77 %
Облачност78 %100 %97 %91 %96 %89 %80 %93 %
Петок
15.12.2017
мин 8
14 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 9.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
33Km/h
18Km/h
42Km/h
24Km/h
23Km/h
33Km/h
37Km/h
33Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %48 %61 %77 %87 %80 %55 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa
Влажност82 %95 %86 %85 %94 %76 %72 %70 %
Облачност86 %84 %96 %99 %100 %100 %48 %86 %
Сабота
16.12.2017
мин 1
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
23Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
24Km/h
22Km/h
25Km/h
23Km/h
11Km/h
17Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %23 %29 %24 %19 %18 %9 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %4 %6 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa999 hPa1000 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa1008 hPa1011 hPa
Влажност72 %75 %71 %66 %65 %84 %88 %90 %
Облачност3 %1 %3 %3 %0 %0 %6 %1 %
Недела
17.12.2017
мин 0
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
14Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %11 %14 %7 %3 %6 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %97 %92 %79 %56 %51 %66 %69 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Понеделник
18.12.2017
мин 1
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %7 %7 %8 %9 %9 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %75 %71 %62 %38 %47 %56 %63 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Вторник
19.12.2017
мин 1
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %7 %6 %5 %3 %3 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %71 %72 %58 %44 %53 %63 %69 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Среда
20.12.2017
мин 2
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %8 %13 %12 %12 %13 %15 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %72 %70 %70 %70 %60 %87 %61 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Четврток
21.12.2017
мин 2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %11 %12 %14 %14 %14 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %73 %77 %60 %47 %41 %60 %73 %
Облачност29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Петок
22.12.2017
мин 7
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
10Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %7 %2 %10 %18 %16 %13 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %71 %75 %68 %45 %75 %85 %89 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %