648b0bba
Ливерпул
Ведро/Сончево сабота, 17 февруари 2018
4℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 07:27
Зајдисонце: 17:25
Времетраење: 598 минути
Фаза на месечината
Влажност: 86.8 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 20:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0013:0016:0019:0022:00
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
14Km/h
16Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
14Km/h
1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %7 %9 %10 %11 %12 %14 %16 %18 %32 %45 %59 %64 %69 %75 %79 %84 %89 %88 %87 %86 %78 %70 %62 %60 %58 %56 %57 %60 %56 %55 %60 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
100 %95 %94 %93 %93 %93 %93 %94 %94 %94 %94 %92 %91 %89 %85 %81 %77 %82 %87 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %93 %95 %98 %98 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
16 %67 %67 %67 %15 %15 %15 %99 %99 %99 %94 %94 %94 %77 %77 %77 %98 %98 %98 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
18.02.2018
мин 7
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:25 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %3 %9 %12 %18 %59 %75 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa
Влажност95 %93 %94 %94 %89 %77 %91 %91 %
Облачност67 %15 %99 %94 %77 %98 %99 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
11Km/h
19Km/h
17Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %86 %62 %56 %60 %56 %55 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност91 %91 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин -2
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 7.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
33Km/h
28Km/h
24Km/h
14Km/h
10Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %69 %72 %59 %45 %30 %20 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност98 %86 %85 %90 %96 %84 %83 %86 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %98 %94 %77 %
Среда
21.02.2018
мин -1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %4 %7 %6 %6 %3 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa
Влажност95 %88 %91 %93 %74 %67 %76 %84 %
Облачност26 %8 %22 %18 %69 %97 %81 %3 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %3 %5 %4 %10 %14 %18 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %83 %89 %82 %61 %57 %69 %84 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Сабота
17.02.2018
мин 0
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 9h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
9Km/h
2Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %14 %4 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност77 %87 %92 %100 %
Облачност49 %47 %20 %16 %
Недела
18.02.2018
мин 7
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:25 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %3 %9 %12 %18 %59 %75 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa
Влажност95 %93 %94 %94 %89 %77 %91 %91 %
Облачност67 %15 %99 %94 %77 %98 %99 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
11Km/h
19Km/h
17Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %86 %62 %56 %60 %56 %55 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност91 %91 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин -2
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 7.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
33Km/h
28Km/h
24Km/h
14Km/h
10Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %69 %72 %59 %45 %30 %20 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност98 %86 %85 %90 %96 %84 %83 %86 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %98 %94 %77 %
Среда
21.02.2018
мин -1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %4 %7 %6 %6 %3 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa
Влажност95 %88 %91 %93 %74 %67 %76 %84 %
Облачност26 %8 %22 %18 %69 %97 %81 %3 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %3 %5 %4 %10 %14 %18 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %83 %89 %82 %61 %57 %69 %84 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Петок
23.02.2018
мин -2
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
19Km/h
19Km/h
19Km/h
22Km/h
26Km/h
24Km/h
23Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %15 %20 %19 %19 %20 %21 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %83 %83 %76 %70 %69 %68 %78 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Сабота
24.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
23Km/h
23Km/h
22Km/h
26Km/h
30Km/h
27Km/h
25Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %21 %22 %21 %20 %20 %19 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %87 %86 %72 %59 %74 %73 %77 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Недела
25.02.2018
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
22Km/h
21Km/h
21Km/h
24Km/h
27Km/h
24Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %16 %17 %19 %21 %22 %22 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %94 %87 %77 %61 %68 %80 %88 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Понеделник
26.02.2018
мин -1
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
21Km/h
20Km/h
20Km/h
22Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %18 %19 %23 %27 %14 %2 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %78 %86 %90 %53 %47 %77 %64 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %