9abb0ec0
Леверкузен
Претежно сончево среда, 23 август 2017
25℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 06:30
Зајдисонце: 20:37
Времетраење: 847 минути
Фаза на месечината
Влажност: 41.3 %
Ветер: 14 km/h
Видливост 55 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
14Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %7 %12 %17 %22 %22 %21 %21 %14 %8 %2 %3 %4 %5 %6 %8 %9 %8 %7 %6 %5 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %19 %29 %71 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.5 mm
0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %44 %44 %44 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
52 %50 %53 %57 %60 %64 %68 %72 %79 %86 %93 %91 %90 %88 %89 %90 %92 %85 %78 %72 %66 %60 %54 %52 %50 %47 %55 %63 %71 %74 %78 %82 %86 %86 %89 %93 %95 %97 %98 %96 %93 %90 %81 %71 %61 %53 %57 %78 %92 %
74 %74 %74 %74 %74 %81 %81 %81 %90 %90 %90 %71 %71 %71 %78 %78 %78 %97 %97 %97 %88 %88 %88 %98 %98 %98 %35 %35 %35 %75 %75 %75 %75 %71 %71 %71 %58 %58 %58 %12 %12 %12 %46 %46 %46 %47 %77 %98 %90 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
12Km/h
10Km/h
17Km/h
17Km/h
14Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %21 %2 %5 %9 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме44 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност93 %88 %92 %72 %54 %47 %71 %82 %
Облачност90 %71 %78 %97 %88 %98 %35 %75 %
Петок
25.08.2017
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
8Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %19 %29 %71 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност93 %98 %90 %61 %53 %57 %78 %92 %
Облачност71 %58 %12 %46 %47 %77 %98 %90 %
Сабота
26.08.2017
мин 14
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 42 %
Ветер
15Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
15Km/h
13Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %35 %21 %25 %53 %36 %16 %6 %
Количество на дожд4.7 mm0.4 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме51 %43 %5 %10 %3 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност95 %94 %99 %80 %67 %66 %74 %88 %
Облачност82 %66 %66 %38 %71 %35 %25 %28 %
Недела
27.08.2017
мин 15
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 42 %
Ветер
5Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %18 %21 %32 %42 %37 %40 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.5 mm1.3 mm1.2 mm1.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност95 %99 %97 %82 %72 %81 %82 %93 %
Облачност52 %75 %94 %100 %100 %100 %80 %49 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
13Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
15Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %31 %25 %28 %34 %33 %33 %26 %
Количество на дожд2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %96 %94 %77 %65 %56 %58 %74 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Среда
23.08.2017
мин 15
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
15Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 14h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
14Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност54 %50 %60 %72 %
Облачност0 %74 %74 %81 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
12Km/h
10Km/h
17Km/h
17Km/h
14Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %21 %2 %5 %9 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме44 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност93 %88 %92 %72 %54 %47 %71 %82 %
Облачност90 %71 %78 %97 %88 %98 %35 %75 %
Петок
25.08.2017
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
8Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %19 %29 %71 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност93 %98 %90 %61 %53 %57 %78 %92 %
Облачност71 %58 %12 %46 %47 %77 %98 %90 %
Сабота
26.08.2017
мин 14
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 42 %
Ветер
15Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
15Km/h
13Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %35 %21 %25 %53 %36 %16 %6 %
Количество на дожд4.7 mm0.4 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме51 %43 %5 %10 %3 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност95 %94 %99 %80 %67 %66 %74 %88 %
Облачност82 %66 %66 %38 %71 %35 %25 %28 %
Недела
27.08.2017
мин 15
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 42 %
Ветер
5Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %18 %21 %32 %42 %37 %40 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.5 mm1.3 mm1.2 mm1.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност95 %99 %97 %82 %72 %81 %82 %93 %
Облачност52 %75 %94 %100 %100 %100 %80 %49 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
13Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
15Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %31 %25 %28 %34 %33 %33 %26 %
Количество на дожд2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %96 %94 %77 %65 %56 %58 %74 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Вторник
29.08.2017
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
14Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %20 %22 %34 %46 %42 %38 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %83 %87 %75 %63 %66 %69 %81 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Среда
30.08.2017
мин 11
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %29 %31 %36 %41 %32 %22 %21 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %92 %92 %81 %70 %53 %70 %78 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Четврток
31.08.2017
мин 9
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
11Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %22 %25 %26 %26 %27 %28 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %82 %100 %81 %90 %70 %82 %79 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Петок
01.09.2017
мин 11
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 13h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %30 %34 %42 %51 %26 %2 %19 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %85 %98 %78 %55 %35 %68 %55 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %