395808e0
Кичево
Умерено облачно сабота, 24 јуни 2017
30℃
Се чувствува: 28 ℃
Изгрејсонце: 05:02
Зајдисонце: 20:13
Времетраење: 911 минути
Фаза на месечината
Влажност: 37 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
11 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %3 %5 %5 %5 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %30 %60 %15 %5 %
0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
43 %47 %51 %57 %63 %69 %72 %75 %77 %77 %76 %76 %72 %68 %64 %54 %43 %32 %29 %25 %21 %20 %19 %17 %25 %33 %40 %48 %56 %64 %70 %70 %75 %81 %82 %83 %84 %78 %71 %64 %54 %44 %34 %42 %37 %44 %72 %
50 %50 %50 %21 %21 %21 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %16 %16 %16 %32 %32 %32 %45 %45 %45 %58 %58 %58 %62 %62 %62 %62 %9 %9 %9 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %28 %28 %28 %71 %64 %8 %1 %
Недела
25.06.2017
мин 15
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %5 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност77 %76 %64 %32 %21 %17 %40 %64 %
Облачност2 %0 %0 %16 %32 %45 %58 %62 %
Понеделник
26.06.2017
мин 14
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 16 %
Ветер
4Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %30 %60 %15 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност81 %84 %64 %34 %42 %37 %44 %72 %
Облачност9 %0 %0 %28 %71 %64 %8 %1 %
Вторник
27.06.2017
мин 13
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
1Km/h
6Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %12 %29 %65 %14 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност85 %87 %67 %36 %26 %26 %38 %62 %
Облачност0 %0 %0 %19 %23 %31 %7 %0 %
Среда
28.06.2017
мин 12
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %27 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност73 %76 %57 %33 %27 %24 %42 %66 %
Облачност0 %0 %0 %0 %11 %4 %1 %0 %
Четврток
29.06.2017
мин 16
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
1Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %11 %12 %12 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %73 %58 %31 %24 %23 %35 %58 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
24.06.2017
мин 18
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
7Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %16 %2 %2 %
Количество на дожд0.3 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %4 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност32 %40 %51 %69 %
Облачност70 %63 %50 %21 %
Недела
25.06.2017
мин 15
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %5 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност77 %76 %64 %32 %21 %17 %40 %64 %
Облачност2 %0 %0 %16 %32 %45 %58 %62 %
Понеделник
26.06.2017
мин 14
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 16 %
Ветер
4Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %30 %60 %15 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност81 %84 %64 %34 %42 %37 %44 %72 %
Облачност9 %0 %0 %28 %71 %64 %8 %1 %
Вторник
27.06.2017
мин 13
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
1Km/h
6Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %12 %29 %65 %14 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност85 %87 %67 %36 %26 %26 %38 %62 %
Облачност0 %0 %0 %19 %23 %31 %7 %0 %
Среда
28.06.2017
мин 12
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %27 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност73 %76 %57 %33 %27 %24 %42 %66 %
Облачност0 %0 %0 %0 %11 %4 %1 %0 %
Четврток
29.06.2017
мин 16
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
1Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %11 %12 %12 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %73 %58 %31 %24 %23 %35 %58 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Петок
30.06.2017
мин 17
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
7Km/h
12Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %66 %57 %39 %20 %26 %31 %48 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
01.07.2017
мин 17
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 15h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
8Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %8 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %55 %43 %31 %19 %20 %34 %66 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
02.07.2017
мин 14
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
10Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 15h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %16 %17 %18 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %73 %61 %32 %28 %29 %38 %68 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Понеделник
03.07.2017
мин 12
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
9Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %9 %12 %14 %8 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %76 %68 %53 %33 %40 %32 %62 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %