63970bbc
Катанија
Ведро/Сончево недела, 20 август 2017
33℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце: 06:19
Зајдисонце: 19:46
Времетраење: 807 минути
Фаза на месечината
Влажност: 22.8 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 9 ℃
Измерено во: 10:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
34 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
9Km/h
15Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
0Km/h
3Km/h
6Km/h
15Km/h
15Km/h
10Km/h
10Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %8 %11 %14 %17 %20 %19 %18 %17 %18 %18 %19 %20 %22 %11 %20 %20 %22 %12 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
35 %42 %48 %47 %45 %44 %48 %52 %56 %60 %65 %69 %74 %78 %83 %84 %84 %85 %80 %75 %70 %61 %52 %42 %46 %49 %52 %57 %62 %67 %69 %72 %74 %76 %78 %80 %80 %80 %80 %80 %88 %83 %57 %53 %58 %64 %64 %
41 %41 %41 %35 %35 %35 %59 %59 %59 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %23 %23 %23 %64 %64 %64 %88 %88 %88 %88 %23 %23 %23 %17 %14 %48 %35 %26 %87 %19 %
Недела
20.08.2017
мин 21
37 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
20Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 19:46 h
Времетраење 13h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
8Km/h
1Km/h
4Km/h
20Km/h
14Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност51 %43 %46 %28 %48 %44 %56 %69 %
Облачност0 %0 %0 %22 %41 %35 %59 %0 %
Понеделник
21.08.2017
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 19:44 h
Времетраење 13h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
15Km/h
17Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %2 %3 %11 %20 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме1 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност83 %85 %70 %42 %52 %67 %74 %80 %
Облачност0 %1 %0 %0 %2 %23 %64 %88 %
Вторник
22.08.2017
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 19:43 h
Времетраење 13h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
3Km/h
6Km/h
15Km/h
15Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %22 %11 %20 %20 %22 %12 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност80 %88 %83 %57 %53 %58 %64 %64 %
Облачност23 %17 %14 %48 %35 %26 %87 %19 %
Среда
23.08.2017
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 19:42 h
Времетраење 13h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
17Km/h
17Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %4 %3 %5 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност76 %75 %68 %51 %49 %56 %60 %65 %
Облачност25 %26 %35 %13 %6 %17 %8 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 19
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 19:40 h
Времетраење 13h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
14Km/h
17Km/h
7Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %63 %54 %36 %44 %56 %73 %73 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
20.08.2017
мин 21
37 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
20Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 19:46 h
Времетраење 13h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
8Km/h
1Km/h
4Km/h
20Km/h
14Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност51 %43 %46 %28 %48 %44 %56 %69 %
Облачност0 %0 %0 %22 %41 %35 %59 %0 %
Понеделник
21.08.2017
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 19:44 h
Времетраење 13h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
15Km/h
17Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %2 %3 %11 %20 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме1 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност83 %85 %70 %42 %52 %67 %74 %80 %
Облачност0 %1 %0 %0 %2 %23 %64 %88 %
Вторник
22.08.2017
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 19:43 h
Времетраење 13h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
3Km/h
6Km/h
15Km/h
15Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %22 %11 %20 %20 %22 %12 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност80 %88 %83 %57 %53 %58 %64 %64 %
Облачност23 %17 %14 %48 %35 %26 %87 %19 %
Среда
23.08.2017
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 19:42 h
Времетраење 13h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
17Km/h
17Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %4 %3 %5 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност76 %75 %68 %51 %49 %56 %60 %65 %
Облачност25 %26 %35 %13 %6 %17 %8 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 19
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 19:40 h
Времетраење 13h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
14Km/h
17Km/h
7Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %63 %54 %36 %44 %56 %73 %73 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
25.08.2017
мин 20
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 19:39 h
Времетраење 13h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %69 %57 %37 %38 %52 %66 %59 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
26.08.2017
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 19:38 h
Времетраење 13h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
12Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %50 %48 %42 %36 %49 %62 %54 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
27.08.2017
мин 22
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 19:36 h
Времетраење 13h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
13Km/h
9Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност46 %49 %51 %29 %41 %29 %65 %44 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
28.08.2017
мин 22
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 19:35 h
Времетраење 13h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност42 %43 %43 %32 %35 %44 %68 %34 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
29.08.2017
мин 23
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
13Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 19:33 h
Времетраење 13h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
13Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %7 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %30 %80 %22 %42 %27 %32 %36 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %