38b4089d
Кардиф
Умерено облачно сабота, 17 февруари 2018
6℃
Се чувствува: 4 ℃
Изгрејсонце: 07:23
Зајдисонце: 17:31
Времетраење: 608 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 4 ℃
Измерено во: 20:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
3Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
4 %3 %4 %5 %6 %7 %9 %10 %9 %8 %7 %6 %5 %3 %6 %9 %12 %17 %21 %26 %32 %38 %43 %54 %64 %75 %75 %76 %77 %68 %60 %52 %42 %33 %23 %21 %19 %17 %12 %5 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
97 %100 %100 %99 %98 %98 %99 %99 %99 %99 %99 %97 %96 %94 %91 %88 %84 %87 %89 %91 %94 %96 %98 %99 %100 %100 %100 %99 %98 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %96 %93 %83 %90 %95 %
35 %54 %54 %54 %72 %72 %72 %73 %73 %73 %95 %95 %95 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %90 %36 %88 %
Недела
18.02.2018
мин 6
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %10 %7 %3 %12 %26 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност100 %98 %99 %99 %94 %84 %91 %98 %
Облачност54 %72 %73 %95 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд75 %77 %52 %23 %17 %12 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност100 %98 %100 %100 %93 %83 %90 %95 %
Облачност100 %100 %99 %99 %99 %90 %36 %88 %
Вторник
20.02.2018
мин 1
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
22Km/h
16Km/h
23Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %45 %60 %49 %40 %22 %10 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1022 hPa1023 hPa1024 hPa1027 hPa1029 hPa
Влажност96 %92 %85 %86 %79 %84 %79 %75 %
Облачност100 %97 %97 %93 %99 %100 %88 %92 %
Среда
21.02.2018
мин 0
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
17Km/h
15Km/h
19Km/h
16Km/h
14Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa
Влажност80 %86 %99 %97 %77 %67 %79 %85 %
Облачност17 %14 %13 %34 %98 %88 %47 %56 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %10 %11 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %81 %88 %85 %69 %56 %71 %81 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Сабота
17.02.2018
мин 4
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
10Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1022 hPa1022 hPa
Влажност78 %93 %95 %
Облачност71 %21 %35 %
Недела
18.02.2018
мин 6
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %10 %7 %3 %12 %26 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност100 %98 %99 %99 %94 %84 %91 %98 %
Облачност54 %72 %73 %95 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд75 %77 %52 %23 %17 %12 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност100 %98 %100 %100 %93 %83 %90 %95 %
Облачност100 %100 %99 %99 %99 %90 %36 %88 %
Вторник
20.02.2018
мин 1
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
22Km/h
16Km/h
23Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %45 %60 %49 %40 %22 %10 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1022 hPa1023 hPa1024 hPa1027 hPa1029 hPa
Влажност96 %92 %85 %86 %79 %84 %79 %75 %
Облачност100 %97 %97 %93 %99 %100 %88 %92 %
Среда
21.02.2018
мин 0
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
17Km/h
15Km/h
19Km/h
16Km/h
14Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa
Влажност80 %86 %99 %97 %77 %67 %79 %85 %
Облачност17 %14 %13 %34 %98 %88 %47 %56 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %10 %11 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %81 %88 %85 %69 %56 %71 %81 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Петок
23.02.2018
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
15Km/h
15Km/h
18Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %8 %11 %11 %12 %12 %11 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %90 %96 %85 %74 %73 %72 %83 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Сабота
24.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
15Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
16Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %7 %11 %15 %15 %14 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %95 %96 %84 %71 %74 %77 %94 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Недела
25.02.2018
мин -3
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %12 %12 %11 %10 %9 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %99 %95 %75 %76 %71 %83 %97 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Понеделник
26.02.2018
мин -3
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %9 %14 %14 %13 %16 %20 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %92 %88 %92 %70 %53 %72 %57 %
Облачност68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %