38dd08ae
Каљари
Претежно сончево четврток, 19 октомври 2017
24℃
Се чувствува: 24 ℃
Изгрејсонце: 07:36
Зајдисонце: 18:39
Времетраење: 663 минути
Фаза на месечината
Влажност: 73.6 %
Ветер: 30 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 19 ℃
Измерено во: 12:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
25Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
20Km/h
22Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
21Km/h
17Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
16Km/h
12Km/h
7Km/h
5Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %7 %9 %11 %12 %14 %15 %16 %17 %17 %17 %17 %19 %21 %22 %25 %27 %29 %21 %14 %6 %10 %14 %18 %26 %26 %35 %43 %39 %36 %32 %27 %22 %17 %17 %16 %15 %22 %16 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
7 %6 %6 %6 %8 %8 %8 %9 %9 %9 %89 %89 %89 %84 %84 %84 %83 %83 %83 %7 %7 %7 %85 %85 %85 %90 %90 %90 %7 %7 %7 %48 %48 %48 %48 %31 %31 %31 %6 %6 %6 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %2 %2 %0 %
1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
71 %71 %71 %71 %73 %76 %79 %80 %81 %82 %83 %85 %87 %86 %86 %85 %86 %87 %88 %84 %80 %75 %77 %78 %79 %79 %78 %77 %78 %78 %79 %79 %78 %78 %80 %80 %83 %86 %88 %89 %90 %91 %92 %93 %88 %83 %78 %75 %84 %87 %86 %
3 %20 %20 %20 %77 %77 %77 %37 %37 %37 %89 %89 %89 %78 %78 %78 %58 %58 %58 %27 %27 %27 %48 %48 %48 %74 %74 %74 %8 %8 %8 %39 %39 %39 %39 %20 %20 %20 %22 %22 %22 %7 %7 %7 %8 %8 %8 %5 %2 %0 %11 %
Петок
20.10.2017
мин 16
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 85 %
Ветер
14Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 18:38 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
23Km/h
25Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %14 %17 %17 %22 %29 %6 %18 %
Количество на дожд0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.9 mm0.8 mm0.0 mm0.3 mm
Веројатност за невреме89 %84 %83 %7 %85 %90 %7 %48 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност87 %85 %88 %75 %79 %77 %79 %78 %
Облачност89 %78 %58 %27 %48 %74 %8 %39 %
Сабота
21.10.2017
мин 15
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 18:36 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
16Km/h
12Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %32 %17 %15 %22 %16 %2 %3 %
Количество на дожд0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме31 %6 %0 %0 %3 %2 %2 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност86 %90 %93 %78 %75 %84 %87 %86 %
Облачност20 %22 %7 %8 %5 %2 %0 %11 %
Недела
22.10.2017
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:39 h
Зајдисонце 18:35 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
23Km/h
28Km/h
30Km/h
29Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %4 %8 %38 %22 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %10 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност93 %97 %94 %78 %68 %48 %59 %57 %
Облачност27 %31 %29 %29 %90 %73 %1 %0 %
Понеделник
23.10.2017
мин 10
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
40Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 18:34 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
29Km/h
30Km/h
32Km/h
40Km/h
32Km/h
34Km/h
24Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %5 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност61 %61 %59 %45 %43 %50 %56 %62 %
Облачност1 %10 %65 %91 %4 %0 %0 %0 %
Вторник
24.10.2017
мин 10
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 18:32 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
15Km/h
13Km/h
13Km/h
7Km/h
17Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %69 %72 %56 %27 %43 %58 %62 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
19.10.2017
мин 18
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
25Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 18:39 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
25Km/h
22Km/h
19Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %8 %9 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност71 %71 %79 %82 %
Облачност3 %20 %77 %37 %
Петок
20.10.2017
мин 16
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 85 %
Ветер
14Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 18:38 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
23Km/h
25Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %14 %17 %17 %22 %29 %6 %18 %
Количество на дожд0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.9 mm0.8 mm0.0 mm0.3 mm
Веројатност за невреме89 %84 %83 %7 %85 %90 %7 %48 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност87 %85 %88 %75 %79 %77 %79 %78 %
Облачност89 %78 %58 %27 %48 %74 %8 %39 %
Сабота
21.10.2017
мин 15
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 18:36 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
16Km/h
12Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %32 %17 %15 %22 %16 %2 %3 %
Количество на дожд0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме31 %6 %0 %0 %3 %2 %2 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност86 %90 %93 %78 %75 %84 %87 %86 %
Облачност20 %22 %7 %8 %5 %2 %0 %11 %
Недела
22.10.2017
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:39 h
Зајдисонце 18:35 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
23Km/h
28Km/h
30Km/h
29Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %4 %8 %38 %22 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %10 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност93 %97 %94 %78 %68 %48 %59 %57 %
Облачност27 %31 %29 %29 %90 %73 %1 %0 %
Понеделник
23.10.2017
мин 10
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
40Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 18:34 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
29Km/h
30Km/h
32Km/h
40Km/h
32Km/h
34Km/h
24Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %5 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност61 %61 %59 %45 %43 %50 %56 %62 %
Облачност1 %10 %65 %91 %4 %0 %0 %0 %
Вторник
24.10.2017
мин 10
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 18:32 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
15Km/h
13Km/h
13Km/h
7Km/h
17Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %69 %72 %56 %27 %43 %58 %62 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
25.10.2017
мин 10
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 18:31 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %75 %70 %49 %28 %43 %58 %62 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Четврток
26.10.2017
мин 11
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 18:30 h
Времетраење 10h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %76 %86 %71 %57 %80 %79 %99 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Петок
27.10.2017
мин 12
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 18:29 h
Времетраење 10h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %4 %6 %6 %6 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %100 %80 %60 %48 %91 %78 %99 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Сабота
28.10.2017
мин 11
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
14Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 18:27 h
Времетраење 10h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %7 %7 %8 %9 %6 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %95 %78 %70 %61 %68 %80 %85 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %