38eb08a8
Хетафе
Претежно сончево сабота, 17 февруари 2018
10℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 08:06
Зајдисонце: 18:52
Времетраење: 646 минути
Фаза на месечината
Влажност: 66.2 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 4 ℃
Измерено во: 20:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
16Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %7 %9 %10 %10 %11 %8 %6 %6 %3 %7 %11 %15 %25 %36 %46 %43 %40 %36 %35 %33 %31 %30 %7 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1026 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
56 %60 %63 %66 %68 %71 %74 %76 %79 %75 %71 %68 %60 %53 %46 %45 %45 %44 %49 %53 %57 %62 %66 %70 %73 %75 %75 %78 %80 %83 %86 %87 %89 %90 %88 %87 %86 %80 %75 %69 %67 %65 %76 %
65 %24 %24 %24 %0 %0 %0 %33 %33 %33 %60 %60 %60 %64 %64 %64 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %79 %79 %79 %79 %52 %52 %52 %58 %58 %58 %100 %100 %100 %59 %59 %59 %72 %72 %87 %65 %78 %
Недела
18.02.2018
мин 2
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 18:53 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %9 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1025 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност63 %71 %79 %68 %46 %44 %57 %70 %
Облачност24 %0 %33 %60 %64 %99 %99 %79 %
Понеделник
19.02.2018
мин 3
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 18:54 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
2Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %15 %46 %36 %31 %30 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност78 %86 %90 %86 %69 %67 %65 %76 %
Облачност52 %58 %100 %59 %72 %87 %65 %78 %
Вторник
20.02.2018
мин 2
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
15Km/h
18Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност84 %87 %92 %79 %50 %52 %52 %70 %
Облачност47 %39 %25 %79 %33 %54 %31 %2 %
Среда
21.02.2018
мин -1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 37 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:57 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
23Km/h
24Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност63 %71 %74 %63 %33 %27 %30 %46 %
Облачност98 %1 %44 %67 %53 %0 %0 %1 %
Четврток
22.02.2018
мин -4
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 18:58 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
15Km/h
21Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %57 %67 %54 %28 %28 %27 %39 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Сабота
17.02.2018
мин 2
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 18:52 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
14Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1024 hPa1026 hPa
Влажност53 %57 %53 %
Облачност98 %98 %65 %
Недела
18.02.2018
мин 2
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 18:53 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %9 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1025 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност63 %71 %79 %68 %46 %44 %57 %70 %
Облачност24 %0 %33 %60 %64 %99 %99 %79 %
Понеделник
19.02.2018
мин 3
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 18:54 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
2Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %15 %46 %36 %31 %30 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност78 %86 %90 %86 %69 %67 %65 %76 %
Облачност52 %58 %100 %59 %72 %87 %65 %78 %
Вторник
20.02.2018
мин 2
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
15Km/h
18Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност84 %87 %92 %79 %50 %52 %52 %70 %
Облачност47 %39 %25 %79 %33 %54 %31 %2 %
Среда
21.02.2018
мин -1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 37 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:57 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
23Km/h
24Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност63 %71 %74 %63 %33 %27 %30 %46 %
Облачност98 %1 %44 %67 %53 %0 %0 %1 %
Четврток
22.02.2018
мин -4
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 18:58 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
15Km/h
21Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %57 %67 %54 %28 %28 %27 %39 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Петок
23.02.2018
мин -4
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 18:59 h
Времетраење 11h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %14 %21 %21 %20 %23 %25 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %60 %68 %52 %36 %37 %38 %44 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
24.02.2018
мин -2
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %19 %19 %20 %22 %22 %22 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност50 %58 %67 %57 %48 %46 %44 %75 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Недела
25.02.2018
мин 1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %18 %18 %20 %23 %25 %28 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %61 %68 %61 %35 %36 %32 %55 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Понеделник
26.02.2018
мин 2
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:53 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %22 %22 %24 %25 %25 %24 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %49 %69 %70 %33 %73 %40 %85 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %