4f710a69
Хановер
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
22℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце: 06:16
Зајдисонце: 20:30
Времетраење: 854 минути
Фаза на месечината
Влажност: 40.6 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 8 ℃
Измерено во: 15:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %12 %23 %33 %43 %53 %63 %54 %44 %35 %32 %30 %28 %26 %23 %21 %16 %11 %5 %4 %4 %3 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %40 %40 %40 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
52 %53 %58 %62 %67 %70 %73 %76 %77 %78 %79 %79 %79 %79 %83 %87 %91 %89 %86 %84 %77 %69 %62 %62 %63 %63 %66 %70 %73 %78 %83 %87 %88 %88 %89 %90 %91 %92 %93 %92 %92 %91 %83 %74 %66 %52 %52 %79 %79 %
55 %55 %42 %42 %42 %75 %75 %75 %72 %72 %72 %73 %73 %73 %93 %93 %93 %100 %100 %100 %44 %44 %44 %78 %78 %78 %89 %89 %89 %24 %24 %24 %24 %74 %74 %74 %57 %57 %57 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %99 %74 %72 %93 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 34 %
Ветер
22Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 14h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
22Km/h
17Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %33 %63 %35 %28 %21 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm1.0 mm1.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %40 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност79 %79 %91 %84 %62 %63 %73 %87 %
Облачност72 %73 %93 %100 %44 %78 %89 %24 %
Петок
25.08.2017
мин 14
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 14h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност90 %93 %91 %66 %52 %52 %79 %79 %
Облачност74 %57 %76 %76 %99 %74 %72 %93 %
Сабота
26.08.2017
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
12Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 14h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
12Km/h
14Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %65 %67 %38 %51 %56 %29 %12 %
Количество на дожд0.1 mm2.3 mm0.6 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност77 %86 %93 %83 %70 %72 %84 %97 %
Облачност96 %94 %91 %58 %50 %87 %24 %19 %
Недела
27.08.2017
мин 13
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 13h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
8Km/h
7Km/h
4Km/h
12Km/h
6Km/h
2Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %7 %13 %29 %38 %30 %33 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност94 %97 %97 %75 %57 %61 %88 %96 %
Облачност71 %79 %90 %79 %100 %97 %96 %85 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
21Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
21Km/h
20Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %28 %26 %30 %36 %34 %32 %24 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %98 %95 %87 %71 %66 %71 %71 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Среда
23.08.2017
мин 14
22 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 20:30 h
Времетраење 14h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност49 %53 %67 %76 %
Облачност0 %55 %42 %75 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 34 %
Ветер
22Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 14h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
22Km/h
17Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %33 %63 %35 %28 %21 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm1.0 mm1.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %40 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност79 %79 %91 %84 %62 %63 %73 %87 %
Облачност72 %73 %93 %100 %44 %78 %89 %24 %
Петок
25.08.2017
мин 14
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 14h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност90 %93 %91 %66 %52 %52 %79 %79 %
Облачност74 %57 %76 %76 %99 %74 %72 %93 %
Сабота
26.08.2017
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
12Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 14h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
12Km/h
14Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %65 %67 %38 %51 %56 %29 %12 %
Количество на дожд0.1 mm2.3 mm0.6 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност77 %86 %93 %83 %70 %72 %84 %97 %
Облачност96 %94 %91 %58 %50 %87 %24 %19 %
Недела
27.08.2017
мин 13
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 13h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
8Km/h
7Km/h
4Km/h
12Km/h
6Km/h
2Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %7 %13 %29 %38 %30 %33 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност94 %97 %97 %75 %57 %61 %88 %96 %
Облачност71 %79 %90 %79 %100 %97 %96 %85 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
21Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
21Km/h
20Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %28 %26 %30 %36 %34 %32 %24 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %98 %95 %87 %71 %66 %71 %71 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Вторник
29.08.2017
мин 13
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:16 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
14Km/h
18Km/h
22Km/h
17Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %18 %20 %33 %46 %43 %40 %33 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %79 %90 %85 %80 %78 %76 %84 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Среда
30.08.2017
мин 12
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
14Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %27 %29 %41 %52 %47 %41 %27 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %89 %85 %75 %65 %60 %83 %87 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Четврток
31.08.2017
мин 9
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
13Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %13 %15 %23 %31 %32 %33 %28 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %93 %99 %84 %92 %63 %99 %93 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Петок
01.09.2017
мин 10
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %28 %32 %40 %48 %25 %2 %18 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %87 %96 %82 %53 %52 %76 %74 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %