4c280a46
Гранада
Ведро/Сончево сабота, 17 февруари 2018
15℃
Се чувствува: 15 ℃
Изгрејсонце: 08:01
Зајдисонце: 18:56
Времетраење: 655 минути
Фаза на месечината
Влажност: 54.8 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 6 ℃
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %10 %13 %17 %21 %25 %23 %21 %20 %18 %17 %16 %16 %16 %16 %16 %17 %18 %19 %18 %17 %16 %16 %15 %15 %17 %18 %20 %49 %28 %6 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
74 %78 %81 %82 %83 %83 %81 %78 %76 %74 %72 %70 %68 %66 %63 %59 %54 %49 %51 %52 %54 %58 %63 %67 %70 %74 %74 %77 %78 %78 %79 %79 %79 %79 %78 %77 %76 %68 %60 %52 %44 %55 %72 %
2 %3 %3 %3 %17 %17 %17 %13 %13 %13 %38 %38 %38 %55 %55 %55 %76 %76 %76 %70 %70 %70 %69 %69 %69 %69 %93 %93 %93 %74 %74 %74 %72 %72 %72 %96 %96 %96 %36 %36 %81 %66 %40 %
Недела
18.02.2018
мин 2
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:57 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %13 %25 %20 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност81 %83 %76 %70 %63 %49 %54 %67 %
Облачност3 %17 %13 %38 %55 %76 %70 %69 %
Понеделник
19.02.2018
мин 0
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 18:58 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %19 %16 %15 %20 %49 %28 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност77 %79 %79 %76 %52 %44 %55 %72 %
Облачност93 %74 %72 %96 %36 %81 %66 %40 %
Вторник
20.02.2018
мин -1
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 18:59 h
Времетраење 11h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
9Km/h
17Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %4 %4 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност86 %90 %93 %81 %49 %43 %54 %70 %
Облачност14 %0 %0 %0 %10 %56 %83 %40 %
Среда
21.02.2018
мин -3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
8Km/h
12Km/h
16Km/h
15Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %3 %8 %14 %18 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa1010 hPa
Влажност76 %86 %83 %67 %41 %41 %49 %61 %
Облачност88 %6 %22 %4 %53 %80 %42 %22 %
Четврток
22.02.2018
мин 0
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %17 %26 %27 %37 %43 %35 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %76 %71 %66 %40 %31 %38 %49 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Сабота
17.02.2018
мин 1
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 10h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1019 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност55 %37 %49 %71 %
Облачност0 %0 %15 %2 %
Недела
18.02.2018
мин 2
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:57 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %13 %25 %20 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност81 %83 %76 %70 %63 %49 %54 %67 %
Облачност3 %17 %13 %38 %55 %76 %70 %69 %
Понеделник
19.02.2018
мин 0
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 18:58 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
5Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %19 %16 %15 %20 %49 %28 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност77 %79 %79 %76 %52 %44 %55 %72 %
Облачност93 %74 %72 %96 %36 %81 %66 %40 %
Вторник
20.02.2018
мин -1
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 18:59 h
Времетраење 11h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
9Km/h
17Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %4 %4 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност86 %90 %93 %81 %49 %43 %54 %70 %
Облачност14 %0 %0 %0 %10 %56 %83 %40 %
Среда
21.02.2018
мин -3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
8Km/h
12Km/h
16Km/h
15Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %3 %8 %14 %18 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa1010 hPa
Влажност76 %86 %83 %67 %41 %41 %49 %61 %
Облачност88 %6 %22 %4 %53 %80 %42 %22 %
Четврток
22.02.2018
мин 0
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %17 %26 %27 %37 %43 %35 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %76 %71 %66 %40 %31 %38 %49 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Петок
23.02.2018
мин 0
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:54 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %21 %20 %24 %28 %29 %29 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност54 %55 %55 %44 %33 %36 %38 %47 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Сабота
24.02.2018
мин 0
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:52 h
Зајдисонце 19:03 h
Времетраење 11h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %22 %19 %23 %27 %27 %26 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност55 %50 %44 %37 %31 %38 %45 %64 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Недела
25.02.2018
мин 3
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:51 h
Зајдисонце 19:04 h
Времетраење 11h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %26 %24 %25 %25 %27 %28 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %87 %81 %69 %46 %41 %53 %69 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Понеделник
26.02.2018
мин 4
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 19:05 h
Времетраење 11h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %32 %32 %35 %38 %20 %2 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %72 %69 %73 %40 %72 %47 %88 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %