621a0b72
Гостивар
сабота, 24 јуни 2017
31℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце: 05:02
Зајдисонце: 20:15
Времетраење: 913 минути
Фаза на месечината
Влажност: 33.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 15 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Умерено облачно со дожд
33 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
14 %8 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %3 %4 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %36 %58 %27 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm
3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %8 %8 %8 %0 %0 %0 %36 %36 %36 %7 %7 %7 %4 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %35 %5 %1 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
47 %52 %56 %59 %61 %63 %65 %66 %68 %70 %71 %73 %69 %66 %62 %53 %44 %34 %31 %27 %24 %25 %26 %26 %34 %41 %49 %54 %60 %65 %69 %69 %72 %76 %76 %76 %76 %72 %68 %63 %55 %46 %38 %42 %38 %55 %69 %
50 %50 %50 %46 %46 %46 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %14 %14 %14 %31 %31 %31 %55 %55 %55 %60 %60 %60 %37 %37 %37 %37 %17 %17 %17 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %23 %23 %23 %54 %64 %36 %1 %
Недела
25.06.2017
мин 21
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %4 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %8 %0 %36 %7 %4 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност68 %73 %62 %34 %24 %26 %49 %65 %
Облачност1 %0 %2 %14 %31 %55 %60 %37 %
Понеделник
26.06.2017
мин 22
34 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
6Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Умерено облачно со дожд
33 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %36 %58 %27 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %35 %5 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност76 %76 %63 %38 %42 %38 %55 %69 %
Облачност17 %3 %3 %23 %54 %64 %36 %1 %
Вторник
27.06.2017
мин 21
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
0Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %21 %32 %53 %21 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност78 %81 %63 %42 %28 %29 %41 %62 %
Облачност3 %0 %0 %26 %22 %28 %7 %0 %
Среда
28.06.2017
мин 20
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %14 %22 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност70 %71 %56 %37 %30 %29 %43 %66 %
Облачност0 %0 %0 %0 %13 %19 %4 %1 %
Четврток
29.06.2017
мин 23
39 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
39 ℃
Претежно сончево
39 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %10 %9 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %75 %61 %37 %25 %22 %41 %66 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Сабота
24.06.2017
мин 24
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
3Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %20 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %1 %3 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност46 %42 %56 %63 %
Облачност34 %69 %50 %46 %
Недела
25.06.2017
мин 21
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %4 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %8 %0 %36 %7 %4 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност68 %73 %62 %34 %24 %26 %49 %65 %
Облачност1 %0 %2 %14 %31 %55 %60 %37 %
Понеделник
26.06.2017
мин 22
34 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
6Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Умерено облачно со дожд
33 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %36 %58 %27 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %35 %5 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност76 %76 %63 %38 %42 %38 %55 %69 %
Облачност17 %3 %3 %23 %54 %64 %36 %1 %
Вторник
27.06.2017
мин 21
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
0Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %21 %32 %53 %21 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност78 %81 %63 %42 %28 %29 %41 %62 %
Облачност3 %0 %0 %26 %22 %28 %7 %0 %
Среда
28.06.2017
мин 20
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %14 %22 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност70 %71 %56 %37 %30 %29 %43 %66 %
Облачност0 %0 %0 %0 %13 %19 %4 %1 %
Четврток
29.06.2017
мин 23
39 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
39 ℃
Претежно сончево
39 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %10 %9 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %75 %61 %37 %25 %22 %41 %66 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Петок
30.06.2017
мин 24
39 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
39 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %68 %62 %42 %21 %29 %36 %48 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
01.07.2017
мин 24
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %8 %7 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %54 %48 %33 %18 %19 %32 %67 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
02.07.2017
мин 20
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
9Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %16 %21 %25 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %79 %61 %32 %27 %28 %40 %67 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Понеделник
03.07.2017
мин 18
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 21 %
Ветер
9Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 15h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %8 %13 %17 %10 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %77 %72 %55 %38 %41 %42 %62 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %