e09b11d8
Гелзенкирхен
Облачно сабота, 24 јуни 2017
19℃
Се чувствува: 17 ℃
Изгрејсонце: 05:14
Зајдисонце: 21:52
Времетраење: 998 минути
Фаза на месечината
Влажност: 73.6 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 27 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20Km/h
17Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
22Km/h
25Km/h
28Km/h
27Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
25Km/h
24Km/h
21Km/h
17Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
20 %19 %17 %16 %15 %14 %16 %19 %21 %25 %29 %34 %40 %46 %52 %55 %58 %60 %59 %58 %57 %47 %37 %26 %22 %17 %13 %18 %23 %28 %36 %36 %44 %52 %56 %60 %64 %53 %43 %32 %25 %18 %11 %7 %3 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
56 %56 %55 %57 %59 %61 %64 %68 %72 %73 %74 %75 %75 %75 %76 %74 %73 %72 %67 %63 %58 %54 %49 %44 %46 %49 %51 %55 %59 %63 %67 %67 %71 %74 %79 %83 %88 %85 %82 %80 %71 %62 %53 %38 %33 %31 %51 %
99 %99 %99 %97 %97 %97 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %71 %71 %71 %87 %87 %87 %75 %75 %75 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %43 %43 %43 %43 %88 %88 %88 %100 %100 %100 %59 %59 %59 %66 %66 %66 %84 %88 %0 %59 %
Недела
25.06.2017
мин 16
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
Ветер
19Km/h
18Km/h
28Km/h
26Km/h
26Km/h
24Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %34 %52 %60 %57 %26 %13 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.6 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност72 %75 %76 %72 %58 %44 %51 %63 %
Облачност99 %100 %71 %87 %75 %100 %100 %43 %
Понеделник
26.06.2017
мин 15
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
17Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %64 %32 %11 %7 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm1.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност74 %88 %80 %53 %38 %33 %31 %51 %
Облачност88 %100 %59 %66 %84 %88 %0 %59 %
Вторник
27.06.2017
мин 13
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
11Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %14 %32 %35 %32 %36 %41 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1007 hPa1005 hPa1004 hPa1003 hPa
Влажност72 %79 %69 %46 %36 %33 %35 %51 %
Облачност61 %82 %97 %41 %87 %87 %86 %82 %
Среда
28.06.2017
мин 20
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 9.1 mm
Веројатност за невреме 31 %
Ветер
12Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
8Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %30 %36 %57 %71 %71 %47 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm1.8 mm2.6 mm13.6 mm0.3 mm0.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %30 %33 %1 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa998 hPa
Влажност57 %51 %53 %65 %67 %61 %58 %70 %
Облачност76 %83 %91 %100 %97 %42 %56 %74 %
Четврток
29.06.2017
мин 16
21 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 21.3 mm
Веројатност за невреме 74 %
Ветер
18Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
2Km/h
8Km/h
18Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %48 %63 %70 %75 %74 %74 %57 %
Количество на дожд21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm
Веројатност за невреме74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %94 %97 %98 %90 %66 %82 %80 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Сабота
24.06.2017
мин 18
20 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
26Km/h
23Km/h
15Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %22 %17 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност69 %56 %55 %61 %
Облачност100 %100 %99 %97 %
Недела
25.06.2017
мин 16
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
Ветер
19Km/h
18Km/h
28Km/h
26Km/h
26Km/h
24Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %34 %52 %60 %57 %26 %13 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.6 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност72 %75 %76 %72 %58 %44 %51 %63 %
Облачност99 %100 %71 %87 %75 %100 %100 %43 %
Понеделник
26.06.2017
мин 15
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
17Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %64 %32 %11 %7 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm1.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност74 %88 %80 %53 %38 %33 %31 %51 %
Облачност88 %100 %59 %66 %84 %88 %0 %59 %
Вторник
27.06.2017
мин 13
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
11Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %14 %32 %35 %32 %36 %41 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1007 hPa1005 hPa1004 hPa1003 hPa
Влажност72 %79 %69 %46 %36 %33 %35 %51 %
Облачност61 %82 %97 %41 %87 %87 %86 %82 %
Среда
28.06.2017
мин 20
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 9.1 mm
Веројатност за невреме 31 %
Ветер
12Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
8Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %30 %36 %57 %71 %71 %47 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm1.8 mm2.6 mm13.6 mm0.3 mm0.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %30 %33 %1 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa998 hPa
Влажност57 %51 %53 %65 %67 %61 %58 %70 %
Облачност76 %83 %91 %100 %97 %42 %56 %74 %
Четврток
29.06.2017
мин 16
21 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 21.3 mm
Веројатност за невреме 74 %
Ветер
18Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
2Km/h
8Km/h
18Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %48 %63 %70 %75 %74 %74 %57 %
Количество на дожд21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm21.3 mm
Веројатност за невреме74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %94 %97 %98 %90 %66 %82 %80 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Петок
30.06.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
24Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %35 %28 %54 %79 %81 %83 %64 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %80 %69 %66 %63 %58 %53 %66 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %
Сабота
01.07.2017
мин 13
19 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 16h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
19Km/h
20Km/h
23Km/h
26Km/h
22Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %47 %49 %67 %85 %80 %76 %67 %
Количество на дожд1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %83 %87 %77 %66 %46 %55 %68 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Недела
02.07.2017
мин 13
19 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
21Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %65 %72 %83 %94 %85 %77 %61 %
Количество на дожд2.2 mm2.2 mm2.2 mm2.2 mm2.2 mm2.2 mm2.2 mm2.2 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %71 %83 %66 %71 %63 %53 %67 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Понеделник
03.07.2017
мин 14
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
18Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:19 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
15Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %42 %40 %58 %77 %39 %2 %17 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %86 %83 %60 %52 %48 %47 %69 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %