3a550902
Џенова
Умерено облачно сабота, 24 јуни 2017
25℃
Се чувствува: 26 ℃
Изгрејсонце: 05:40
Зајдисонце: 21:12
Времетраење: 932 минути
Фаза на месечината
Влажност: 88.7 %
Ветер: 22 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 23 ℃
Измерено во: 16:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
20 %16 %12 %11 %10 %9 %12 %14 %17 %17 %18 %18 %23 %28 %33 %44 %55 %66 %64 %61 %59 %48 %37 %26 %18 %11 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %16 %13 %4 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
6 %6 %6 %28 %28 %28 %41 %41 %41 %71 %71 %71 %75 %75 %75 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %20 %5 %4 %7 %
1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
87 %88 %88 %87 %86 %85 %83 %82 %80 %81 %82 %83 %84 %85 %87 %88 %90 %91 %90 %89 %88 %85 %82 %79 %81 %82 %84 %84 %83 %83 %83 %83 %84 %85 %84 %83 %82 %81 %80 %78 %75 %72 %69 %68 %60 %63 %64 %
56 %56 %56 %99 %99 %99 %87 %87 %87 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %98 %98 %98 %81 %81 %81 %95 %95 %95 %15 %15 %15 %53 %53 %53 %53 %40 %40 %40 %32 %32 %32 %12 %12 %12 %17 %17 %17 %24 %39 %33 %14 %
Недела
25.06.2017
мин 24
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 6.6 mm
Веројатност за невреме 89 %
Ветер
17Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
14Km/h
19Km/h
12Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %18 %33 %66 %59 %26 %4 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.6 mm0.7 mm1.1 mm2.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме41 %71 %75 %87 %87 %8 %8 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност80 %83 %87 %91 %88 %79 %84 %83 %
Облачност87 %100 %97 %98 %81 %95 %15 %53 %
Понеделник
26.06.2017
мин 24
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
7Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %16 %13 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %4 %2 %20 %5 %4 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност85 %82 %78 %69 %68 %60 %63 %64 %
Облачност40 %32 %12 %17 %24 %39 %33 %14 %
Вторник
27.06.2017
мин 23
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 60 %
Ветер
9Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
11Km/h
11Km/h
3Km/h
9Km/h
6Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %12 %25 %35 %26 %9 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %3 %5 %31 %7 %8 %7 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност74 %76 %76 %60 %65 %67 %68 %73 %
Облачност37 %65 %4 %21 %63 %16 %36 %34 %
Среда
28.06.2017
мин 24
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 25 %
Ветер
11Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %31 %51 %66 %64 %55 %48 %56 %
Количество на дожд0.1 mm0.7 mm0.9 mm0.7 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm3.4 mm
Веројатност за невреме7 %81 %80 %70 %60 %58 %9 %86 %
Атмосферски притисок1008 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1005 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност75 %73 %79 %82 %81 %72 %77 %60 %
Облачност76 %88 %93 %83 %76 %88 %14 %79 %
Четврток
29.06.2017
мин 23
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 31.1 mm
Веројатност за невреме 92 %
Ветер
31Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
28Km/h
22Km/h
15Km/h
24Km/h
31Km/h
26Km/h
23Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %60 %64 %69 %73 %70 %66 %55 %
Количество на дожд31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm
Веројатност за невреме92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %82 %90 %87 %68 %65 %68 %64 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Сабота
24.06.2017
мин 25
26 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 69 %
Ветер
19Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
19Km/h
18Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %24 %12 %9 %
Количество на дожд0.7 mm0.3 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме65 %45 %6 %28 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност86 %86 %88 %85 %
Облачност98 %96 %56 %99 %
Недела
25.06.2017
мин 24
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 6.6 mm
Веројатност за невреме 89 %
Ветер
17Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
14Km/h
19Km/h
12Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %18 %33 %66 %59 %26 %4 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.6 mm0.7 mm1.1 mm2.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме41 %71 %75 %87 %87 %8 %8 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност80 %83 %87 %91 %88 %79 %84 %83 %
Облачност87 %100 %97 %98 %81 %95 %15 %53 %
Понеделник
26.06.2017
мин 24
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
7Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %16 %13 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %4 %2 %20 %5 %4 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност85 %82 %78 %69 %68 %60 %63 %64 %
Облачност40 %32 %12 %17 %24 %39 %33 %14 %
Вторник
27.06.2017
мин 23
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 60 %
Ветер
9Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
11Km/h
11Km/h
3Km/h
9Km/h
6Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %12 %25 %35 %26 %9 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %3 %5 %31 %7 %8 %7 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност74 %76 %76 %60 %65 %67 %68 %73 %
Облачност37 %65 %4 %21 %63 %16 %36 %34 %
Среда
28.06.2017
мин 24
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 25 %
Ветер
11Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %31 %51 %66 %64 %55 %48 %56 %
Количество на дожд0.1 mm0.7 mm0.9 mm0.7 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm3.4 mm
Веројатност за невреме7 %81 %80 %70 %60 %58 %9 %86 %
Атмосферски притисок1008 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1005 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност75 %73 %79 %82 %81 %72 %77 %60 %
Облачност76 %88 %93 %83 %76 %88 %14 %79 %
Четврток
29.06.2017
мин 23
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 31.1 mm
Веројатност за невреме 92 %
Ветер
31Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
28Km/h
22Km/h
15Km/h
24Km/h
31Km/h
26Km/h
23Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %60 %64 %69 %73 %70 %66 %55 %
Количество на дожд31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm31.1 mm
Веројатност за невреме92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %82 %90 %87 %68 %65 %68 %64 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Петок
30.06.2017
мин 17
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
23Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
17Km/h
18Km/h
21Km/h
23Km/h
20Km/h
17Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %37 %31 %44 %57 %56 %54 %45 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %66 %66 %60 %54 %62 %69 %76 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Сабота
01.07.2017
мин 16
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 51 %
Ветер
12Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %25 %15 %24 %34 %32 %29 %18 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %80 %78 %70 %62 %40 %62 %60 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Недела
02.07.2017
мин 17
23 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
11Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %5 %7 %8 %10 %12 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %57 %51 %40 %39 %48 %55 %56 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Понеделник
03.07.2017
мин 17
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
10Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %5 %11 %17 %9 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %76 %58 %59 %50 %43 %57 %62 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %