61ae0b88
Дортмунд
Умерено облачно сабота, 24 јуни 2017
18℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 05:13
Зајдисонце: 21:51
Времетраење: 998 минути
Фаза на месечината
Влажност: 67.9 %
Ветер: 20 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 16:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
23Km/h
25Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
10Km/h
11Km/h
7Km/h
17 %16 %15 %14 %14 %13 %16 %18 %21 %24 %28 %31 %38 %46 %53 %55 %57 %59 %58 %57 %57 %47 %38 %28 %23 %18 %13 %16 %19 %22 %33 %33 %44 %55 %58 %61 %63 %57 %50 %44 %36 %27 %19 %10 %5 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
56 %57 %59 %60 %62 %63 %66 %69 %71 %73 %75 %76 %76 %75 %75 %72 %69 %67 %64 %61 %58 %53 %48 %44 %47 %50 %54 %57 %60 %63 %68 %68 %72 %77 %80 %84 %87 %85 %82 %80 %70 %61 %51 %36 %30 %34 %59 %
95 %95 %95 %100 %100 %100 %85 %85 %85 %100 %100 %100 %67 %67 %67 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %38 %38 %38 %38 %95 %95 %95 %100 %100 %100 %96 %96 %96 %63 %63 %63 %96 %88 %0 %60 %
Недела
25.06.2017
мин 16
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:13 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
Ветер
18Km/h
17Km/h
21Km/h
26Km/h
23Km/h
17Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %31 %53 %59 %57 %28 %13 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.3 mm0.2 mm0.3 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност71 %76 %75 %67 %58 %44 %54 %63 %
Облачност85 %100 %67 %99 %100 %100 %100 %38 %
Понеделник
26.06.2017
мин 14
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
16Km/h
11Km/h
13Km/h
13Km/h
10Km/h
11Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %63 %44 %19 %10 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност77 %87 %80 %51 %36 %30 %34 %59 %
Облачност95 %100 %96 %63 %96 %88 %0 %60 %
Вторник
27.06.2017
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %15 %28 %34 %32 %36 %44 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa
Влажност81 %85 %71 %44 %38 %32 %40 %52 %
Облачност64 %80 %97 %44 %34 %97 %64 %83 %
Среда
28.06.2017
мин 19
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 6.0 mm
Веројатност за невреме 38 %
Ветер
12Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
15Km/h
5Km/h
12Km/h
17Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %28 %35 %55 %73 %69 %47 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm2.0 mm3.5 mm2.4 mm0.3 mm0.7 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %18 %1 %0 %22 %33 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa
Влажност54 %54 %50 %65 %60 %52 %57 %81 %
Облачност78 %81 %95 %98 %100 %34 %50 %55 %
Четврток
29.06.2017
мин 16
20 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 37.0 mm
Веројатност за невреме 70 %
Ветер
17Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
6Km/h
10Km/h
17Km/h
11Km/h
18Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %50 %68 %69 %75 %73 %71 %54 %
Количество на дожд37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm
Веројатност за невреме70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %95 %89 %94 %83 %66 %84 %86 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Сабота
24.06.2017
мин 18
20 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:13 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
26Km/h
19Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %18 %15 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност60 %54 %59 %63 %
Облачност100 %100 %95 %100 %
Недела
25.06.2017
мин 16
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:13 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
Ветер
18Km/h
17Km/h
21Km/h
26Km/h
23Km/h
17Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %31 %53 %59 %57 %28 %13 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.3 mm0.2 mm0.3 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност71 %76 %75 %67 %58 %44 %54 %63 %
Облачност85 %100 %67 %99 %100 %100 %100 %38 %
Понеделник
26.06.2017
мин 14
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
16Km/h
11Km/h
13Km/h
13Km/h
10Km/h
11Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %63 %44 %19 %10 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност77 %87 %80 %51 %36 %30 %34 %59 %
Облачност95 %100 %96 %63 %96 %88 %0 %60 %
Вторник
27.06.2017
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %15 %28 %34 %32 %36 %44 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa
Влажност81 %85 %71 %44 %38 %32 %40 %52 %
Облачност64 %80 %97 %44 %34 %97 %64 %83 %
Среда
28.06.2017
мин 19
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 6.0 mm
Веројатност за невреме 38 %
Ветер
12Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
15Km/h
5Km/h
12Km/h
17Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %28 %35 %55 %73 %69 %47 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm2.0 mm3.5 mm2.4 mm0.3 mm0.7 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %18 %1 %0 %22 %33 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa
Влажност54 %54 %50 %65 %60 %52 %57 %81 %
Облачност78 %81 %95 %98 %100 %34 %50 %55 %
Четврток
29.06.2017
мин 16
20 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 37.0 mm
Веројатност за невреме 70 %
Ветер
17Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 16h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
6Km/h
10Km/h
17Km/h
11Km/h
18Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %50 %68 %69 %75 %73 %71 %54 %
Количество на дожд37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm37.0 mm
Веројатност за невреме70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %95 %89 %94 %83 %66 %84 %86 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Петок
30.06.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 16h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
15Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
21Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %34 %31 %56 %82 %82 %83 %64 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %80 %69 %63 %57 %54 %51 %67 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Сабота
01.07.2017
мин 13
19 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 16h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
Ветер
18Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
25Km/h
21Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %50 %54 %70 %86 %80 %75 %70 %
Количество на дожд1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm1.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %81 %80 %70 %59 %47 %57 %70 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Недела
02.07.2017
мин 13
19 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
22Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 16h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
18Km/h
18Km/h
20Km/h
22Km/h
19Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд65 %67 %69 %83 %98 %87 %77 %59 %
Количество на дожд2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %68 %79 %67 %62 %63 %57 %70 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Понеделник
03.07.2017
мин 13
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
18Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 21:49 h
Времетраење 16h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
15Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %41 %41 %60 %80 %41 %2 %17 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %84 %81 %65 %52 %49 %47 %72 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %