4d820a62
Делчево
Облачно среда, 21 март 2018
10℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 05:31
Зајдисонце: 17:41
Времетраење: 730 минути
Фаза на месечината
Влажност: 70 %
Ветер: 14 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 16:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0013:0016:0019:0022:00
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
37 %31 %36 %42 %48 %59 %70 %82 %86 %91 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %94 %93 %92 %92 %92 %91 %90 %90 %89 %92 %95 %97 %97 %97 %97 %97 %96 %95 %94 %86 %78 %70 %68 %66 %64 %71 %84 %90 %94 %86 %
0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm4.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %28 %28 %28 %28 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1014 hPa1014 hPa1014 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1002 hPa
76 %80 %81 %82 %83 %82 %82 %82 %79 %75 %72 %74 %77 %79 %78 %77 %77 %75 %73 %71 %69 %67 %65 %66 %68 %69 %75 %80 %85 %85 %85 %85 %85 %82 %79 %75 %77 %78 %80 %78 %76 %74 %74 %73 %81 %83 %90 %
99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %91 %91 %91 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %96 %96 %96 %90 %90 %90 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %
Четврток
22.03.2018
мин -2
4 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 15.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 05:29 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 12h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
Ветер
12Km/h
11Km/h
14Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %96 %96 %96 %92 %91 %89 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %28 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1010 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност82 %72 %79 %77 %71 %65 %69 %85 %
Облачност100 %100 %100 %99 %100 %91 %100 %99 %
Петок
23.03.2018
мин -3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 8.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 12h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
8Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд97 %94 %70 %64 %84 %90 %94 %86 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1002 hPa
Влажност85 %75 %80 %74 %73 %81 %83 %90 %
Облачност99 %96 %90 %99 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
24.03.2018
мин 0
6 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:26 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 12h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %67 %75 %60 %48 %36 %23 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1009 hPa1012 hPa
Влажност87 %75 %79 %68 %66 %64 %72 %78 %
Облачност100 %99 %98 %98 %76 %72 %35 %86 %
Недела
25.03.2018
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 12h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %
Количество на дожд0.0 mm
Веројатност за невреме0 %
Атмосферски притисок1012 hPa
Влажност86 %
Облачност97 %
Понеделник
26.03.2018
мин 4
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 4.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 12h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
Среда
21.03.2018
мин 0
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 7.5 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
12Km/h
Облачност 90 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 05:31 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 12h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
12Km/h
5Km/h
7Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %51 %31 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1018 hPa
Влажност59 %67 %80 %83 %
Облачност87 %71 %99 %100 %
Четврток
22.03.2018
мин -2
4 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 15.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 05:29 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 12h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
Ветер
12Km/h
11Km/h
14Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %96 %96 %96 %92 %91 %89 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %28 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1010 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност82 %72 %79 %77 %71 %65 %69 %85 %
Облачност100 %100 %100 %99 %100 %91 %100 %99 %
Петок
23.03.2018
мин -3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 8.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 12h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
8Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд97 %94 %70 %64 %84 %90 %94 %86 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1002 hPa
Влажност85 %75 %80 %74 %73 %81 %83 %90 %
Облачност99 %96 %90 %99 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
24.03.2018
мин 0
6 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:26 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 12h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %67 %75 %60 %48 %36 %23 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1009 hPa1012 hPa
Влажност87 %75 %79 %68 %66 %64 %72 %78 %
Облачност100 %99 %98 %98 %76 %72 %35 %86 %
Недела
25.03.2018
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 12h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %
Количество на дожд0.0 mm
Веројатност за невреме0 %
Атмосферски притисок1012 hPa
Влажност86 %
Облачност97 %
Понеделник
26.03.2018
мин 4
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 4.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 12h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
Вторник
27.03.2018
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 12h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
Среда
28.03.2018
мин 2
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 18:49 h
Времетраење 12h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
Четврток
29.03.2018
мин 3
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 18:50 h
Времетраење 12h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.43
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
Петок
30.03.2018
мин 7
18 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 18:51 h
Времетраење 12h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.46
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност