958c0e5b
Брауншвајг
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
22℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце: 06:13
Зајдисонце: 20:26
Времетраење: 853 минути
Фаза на месечината
Влажност: 40.6 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 8 ℃
Измерено во: 15:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
14 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
13 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
14 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %11 %15 %26 %36 %46 %47 %49 %50 %42 %34 %26 %23 %20 %16 %13 %9 %6 %5 %4 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
48 %48 %54 %60 %66 %66 %65 %65 %66 %67 %68 %68 %69 %69 %75 %82 %88 %89 %90 %91 %84 %76 %69 %68 %67 %67 %68 %70 %72 %75 %79 %82 %85 %85 %88 %91 %92 %93 %94 %95 %95 %96 %87 %79 %71 %66 %57 %54 %75 %76 %
4 %4 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %75 %75 %75 %53 %53 %53 %84 %84 %84 %100 %100 %100 %78 %78 %78 %93 %93 %93 %82 %82 %82 %29 %29 %29 %29 %77 %77 %77 %57 %57 %57 %76 %76 %76 %73 %73 %73 %100 %100 %75 %68 %79 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 51 %
Ветер
21Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 20:24 h
Времетраење 14h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
7Km/h
10Km/h
17Km/h
21Km/h
15Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %15 %46 %50 %26 %16 %6 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.3 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност68 %69 %88 %91 %69 %67 %72 %82 %
Облачност75 %53 %84 %100 %78 %93 %82 %29 %
Петок
25.08.2017
мин 14
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 14h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност91 %94 %96 %71 %57 %54 %75 %76 %
Облачност77 %57 %76 %73 %100 %75 %68 %79 %
Сабота
26.08.2017
мин 15
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 7.3 mm
Веројатност за невреме 48 %
Ветер
12Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 14h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
13Km/h
12Km/h
5Km/h
12Km/h
14Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %65 %71 %50 %44 %62 %33 %12 %
Количество на дожд0.0 mm1.3 mm2.4 mm0.1 mm0.4 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %12 %3 %22 %17 %1 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност73 %81 %93 %87 %70 %68 %79 %95 %
Облачност81 %97 %84 %61 %63 %69 %28 %44 %
Недела
27.08.2017
мин 15
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 20:17 h
Времетраење 13h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
12Km/h
2Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %10 %15 %29 %35 %35 %34 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.7 mm0.9 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност97 %96 %99 %79 %63 %60 %88 %97 %
Облачност17 %75 %73 %95 %100 %100 %95 %87 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
22Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 13h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
22Km/h
19Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %22 %24 %22 %36 %33 %30 %23 %
Количество на дожд1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %97 %99 %90 %70 %65 %71 %68 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Среда
23.08.2017
мин 12
21 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 14h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност48 %48 %66 %65 %
Облачност0 %4 %1 %3 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 51 %
Ветер
21Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 20:24 h
Времетраење 14h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
7Km/h
10Km/h
17Km/h
21Km/h
15Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %15 %46 %50 %26 %16 %6 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.3 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност68 %69 %88 %91 %69 %67 %72 %82 %
Облачност75 %53 %84 %100 %78 %93 %82 %29 %
Петок
25.08.2017
мин 14
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 14h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност91 %94 %96 %71 %57 %54 %75 %76 %
Облачност77 %57 %76 %73 %100 %75 %68 %79 %
Сабота
26.08.2017
мин 15
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 7.3 mm
Веројатност за невреме 48 %
Ветер
12Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 14h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
13Km/h
12Km/h
5Km/h
12Km/h
14Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %65 %71 %50 %44 %62 %33 %12 %
Количество на дожд0.0 mm1.3 mm2.4 mm0.1 mm0.4 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %12 %3 %22 %17 %1 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност73 %81 %93 %87 %70 %68 %79 %95 %
Облачност81 %97 %84 %61 %63 %69 %28 %44 %
Недела
27.08.2017
мин 15
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 20:17 h
Времетраење 13h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
12Km/h
2Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %10 %15 %29 %35 %35 %34 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.7 mm0.9 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност97 %96 %99 %79 %63 %60 %88 %97 %
Облачност17 %75 %73 %95 %100 %100 %95 %87 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
22Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 13h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
22Km/h
19Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %22 %24 %22 %36 %33 %30 %23 %
Количество на дожд1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %97 %99 %90 %70 %65 %71 %68 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Вторник
29.08.2017
мин 13
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
13Km/h
14Km/h
18Km/h
22Km/h
17Km/h
13Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %16 %16 %29 %41 %41 %41 %31 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %81 %87 %78 %70 %72 %75 %81 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Среда
30.08.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
14Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %21 %20 %37 %55 %44 %34 %22 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %89 %89 %76 %62 %64 %80 %88 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Четврток
31.08.2017
мин 10
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
13Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %12 %14 %22 %30 %31 %31 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %92 %100 %86 %98 %62 %96 %91 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Петок
01.09.2017
мин 11
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %25 %30 %37 %44 %23 %2 %17 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %87 %100 %87 %54 %48 %69 %73 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %