28150753
Бордо
Облачно среда, 28 јуни 2017
21℃
Се чувствува: 19 ℃
Изгрејсонце: 06:18
Зајдисонце: 21:52
Времетраење: 934 минути
Фаза на месечината
Влажност: 60.2 %
Ветер: 30 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 13 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
24Km/h
27Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
26Km/h
23Km/h
20Km/h
21Km/h
23Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
15Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
57 %54 %56 %58 %60 %64 %68 %72 %75 %79 %82 %83 %84 %86 %85 %84 %84 %80 %76 %72 %72 %72 %73 %70 %68 %65 %58 %50 %43 %44 %45 %46 %54 %54 %61 %69 %72 %74 %77 %82 %88 %94 %95 %97 %98 %98 %94 %96 %93 %
0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm3.0 mm0.0 mm0.0 mm4.1 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm2.5 mm3.3 mm3.4 mm3.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %5 %5 %5 %63 %63 %63 %8 %8 %8 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %38 %45 %0 %0 %
1002 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa
71 %68 %70 %72 %73 %77 %81 %84 %87 %90 %93 %93 %93 %92 %94 %95 %97 %89 %82 %74 %79 %83 %88 %82 %77 %72 %71 %70 %69 %74 %78 %83 %86 %86 %89 %92 %92 %92 %93 %95 %97 %99 %94 %89 %85 %91 %90 %88 %91 %
66 %66 %91 %91 %91 %100 %100 %100 %90 %90 %90 %74 %74 %74 %89 %89 %89 %72 %72 %72 %78 %78 %78 %57 %57 %57 %53 %53 %53 %76 %76 %76 %76 %98 %98 %98 %83 %83 %83 %96 %96 %96 %98 %98 %98 %90 %100 %98 %100 %
Четврток
29.06.2017
мин 15
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 10.2 mm
Веројатност за невреме 32 %
Ветер
24Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 15h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
26Km/h
20Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %86 %84 %72 %73 %65 %43 %46 %
Количество на дожд0.8 mm1.5 mm0.7 mm3.0 mm4.1 mm2.0 mm1.2 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %5 %63 %8 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност93 %92 %97 %74 %88 %72 %69 %83 %
Облачност90 %74 %89 %72 %78 %57 %53 %76 %
Петок
30.06.2017
мин 14
17 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 15.5 mm
Веројатност за невреме 61 %
Ветер
19Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 15h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
22Km/h
18Km/h
14Km/h
19Km/h
15Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %77 %94 %98 %98 %94 %96 %93 %
Количество на дожд0.4 mm0.5 mm0.7 mm1.4 mm2.5 mm3.3 mm3.4 mm3.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %38 %45 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност92 %93 %99 %85 %91 %90 %88 %91 %
Облачност98 %83 %96 %98 %90 %100 %98 %100 %
Сабота
01.07.2017
мин 15
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
18Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 15h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
13Km/h
11Km/h
13Km/h
18Km/h
22Km/h
22Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд95 %88 %70 %82 %86 %85 %62 %19 %
Количество на дожд3.8 mm2.5 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.4 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1014 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1023 hPa
Влажност93 %93 %96 %79 %86 %81 %72 %77 %
Облачност100 %79 %22 %89 %89 %54 %62 %30 %
Недела
02.07.2017
мин 16
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
12Km/h
18Km/h
17Km/h
14Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %8 %4 %31 %35 %27 %18 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1024 hPa1025 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa
Влажност76 %77 %87 %74 %77 %70 %64 %91 %
Облачност37 %22 %38 %98 %100 %100 %88 %1 %
Понеделник
03.07.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %17 %12 %10 %9 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %98 %99 %75 %57 %44 %50 %84 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Среда
28.06.2017
мин 17
20 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 12.7 mm
Веројатност за невреме 61 %
Ветер
18Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 15h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
Ветер
18Km/h
27Km/h
28Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %54 %60 %72 %
Количество на дожд4.1 mm0.5 mm0.4 mm0.6 mm
Веројатност за невреме47 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1001 hPa1003 hPa
Влажност77 %68 %73 %84 %
Облачност78 %66 %91 %100 %
Четврток
29.06.2017
мин 15
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 10.2 mm
Веројатност за невреме 32 %
Ветер
24Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 15h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
26Km/h
20Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %86 %84 %72 %73 %65 %43 %46 %
Количество на дожд0.8 mm1.5 mm0.7 mm3.0 mm4.1 mm2.0 mm1.2 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %5 %63 %8 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност93 %92 %97 %74 %88 %72 %69 %83 %
Облачност90 %74 %89 %72 %78 %57 %53 %76 %
Петок
30.06.2017
мин 14
17 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 15.5 mm
Веројатност за невреме 61 %
Ветер
19Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 15h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
22Km/h
18Km/h
14Km/h
19Km/h
15Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %77 %94 %98 %98 %94 %96 %93 %
Количество на дожд0.4 mm0.5 mm0.7 mm1.4 mm2.5 mm3.3 mm3.4 mm3.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %38 %45 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност92 %93 %99 %85 %91 %90 %88 %91 %
Облачност98 %83 %96 %98 %90 %100 %98 %100 %
Сабота
01.07.2017
мин 15
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
18Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 21:52 h
Времетраење 15h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
13Km/h
11Km/h
13Km/h
18Km/h
22Km/h
22Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд95 %88 %70 %82 %86 %85 %62 %19 %
Количество на дожд3.8 mm2.5 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.4 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1014 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1023 hPa
Влажност93 %93 %96 %79 %86 %81 %72 %77 %
Облачност100 %79 %22 %89 %89 %54 %62 %30 %
Недела
02.07.2017
мин 16
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
12Km/h
18Km/h
17Km/h
14Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %8 %4 %31 %35 %27 %18 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1024 hPa1025 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa
Влажност76 %77 %87 %74 %77 %70 %64 %91 %
Облачност37 %22 %38 %98 %100 %100 %88 %1 %
Понеделник
03.07.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %17 %12 %10 %9 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %98 %99 %75 %57 %44 %50 %84 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Вторник
04.07.2017
мин 16
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %89 %85 %64 %44 %36 %42 %63 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
05.07.2017
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %11 %13 %18 %23 %23 %24 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност58 %81 %74 %48 %71 %48 %65 %79 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Четврток
06.07.2017
мин 19
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
11Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 15h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %22 %25 %30 %35 %31 %27 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %88 %88 %86 %75 %47 %64 %77 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Петок
07.07.2017
мин 18
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
11Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 15h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %21 %25 %34 %43 %22 %2 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %93 %89 %87 %72 %52 %59 %90 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %