3a6a08f4
Болоња
Ведро/Сончево понеделник, 21 август 2017
20℃
Се чувствува: 19 ℃
Изгрејсонце: 06:23
Зајдисонце: 20:11
Времетраење: 828 минути
Фаза на месечината
Влажност: 60 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 00:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
10Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
0Km/h
5Km/h
10Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
6Km/h
12Km/h
14Km/h
8Km/h
4 %4 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
59 %52 %45 %43 %41 %39 %41 %43 %46 %52 %58 %65 %64 %63 %62 %62 %61 %61 %62 %63 %64 %56 %48 %41 %38 %35 %32 %31 %30 %29 %31 %33 %35 %39 %44 %48 %50 %50 %51 %53 %51 %49 %47 %48 %50 %51 %48 %46 %43 %36 %31 %38 %50 %
31 %31 %31 %13 %13 %13 %1 %1 %1 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %36 %36 %36 %68 %68 %68 %29 %29 %29 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %11 %11 %11 %14 %13 %1 %0 %
Недела
20.08.2017
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 5.7 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
15Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
15Km/h
10Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност45 %39 %46 %65 %
Облачност31 %13 %1 %4 %
Понеделник
21.08.2017
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
0Km/h
14Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност62 %61 %64 %41 %32 %29 %35 %48 %
Облачност2 %2 %2 %36 %68 %29 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 17
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
5Km/h
11Km/h
6Km/h
12Km/h
14Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност53 %47 %51 %43 %36 %31 %38 %50 %
Облачност1 %0 %2 %11 %14 %13 %1 %0 %
Среда
23.08.2017
мин 18
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
3Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
15Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност58 %60 %55 %37 %31 %30 %42 %59 %
Облачност0 %10 %17 %79 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
1Km/h
8Km/h
9Km/h
17Km/h
17Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност65 %65 %61 %45 %32 %32 %44 %62 %
Облачност0 %0 %0 %30 %45 %8 %0 %0 %
Недела
20.08.2017
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 5.7 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
15Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
15Km/h
10Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност45 %39 %46 %65 %
Облачност31 %13 %1 %4 %
Понеделник
21.08.2017
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
0Km/h
14Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност62 %61 %64 %41 %32 %29 %35 %48 %
Облачност2 %2 %2 %36 %68 %29 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 17
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
5Km/h
11Km/h
6Km/h
12Km/h
14Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност53 %47 %51 %43 %36 %31 %38 %50 %
Облачност1 %0 %2 %11 %14 %13 %1 %0 %
Среда
23.08.2017
мин 18
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
3Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
15Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност58 %60 %55 %37 %31 %30 %42 %59 %
Облачност0 %10 %17 %79 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
1Km/h
8Km/h
9Km/h
17Km/h
17Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност65 %65 %61 %45 %32 %32 %44 %62 %
Облачност0 %0 %0 %30 %45 %8 %0 %0 %
Петок
25.08.2017
мин 21
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 13h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
14Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност58 %65 %65 %55 %34 %28 %48 %64 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Сабота
26.08.2017
мин 22
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 13h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %54 %55 %42 %30 %35 %40 %49 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Недела
27.08.2017
мин 22
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 13h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %3 %7 %11 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %55 %52 %37 %23 %19 %26 %41 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Понеделник
28.08.2017
мин 22
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 17 %
Ветер
8Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 13h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %5 %4 %9 %14 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност33 %40 %33 %52 %20 %38 %19 %51 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Вторник
29.08.2017
мин 21
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
9Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 13h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %7 %8 %9 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност38 %60 %37 %46 %28 %43 %29 %58 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %