390c08d6
Битола
Умерено облачно со дожд и грмотевици сабота, 24 јуни 2017
29℃
Се чувствува: 26 ℃
Изгрејсонце: 05:03
Зајдисонце: 20:10
Времетраење: 907 минути
Фаза на месечината
Влажност: 33.3 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд
31 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
8Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
14Km/h
8Km/h
3Km/h
4Km/h
20 %11 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %24 %62 %31 %7 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.4 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm
2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %33 %4 %1 %0 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
44 %48 %53 %53 %54 %55 %56 %57 %59 %61 %64 %66 %62 %57 %53 %49 %45 %41 %36 %32 %27 %26 %26 %26 %32 %37 %43 %47 %51 %55 %57 %57 %60 %62 %62 %62 %62 %60 %57 %54 %51 %47 %44 %51 %41 %53 %64 %
38 %38 %38 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %20 %20 %20 %62 %62 %62 %43 %43 %43 %20 %20 %20 %20 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %6 %6 %6 %21 %21 %21 %82 %83 %74 %4 %
Недела
25.06.2017
мин 17
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност59 %66 %53 %41 %27 %26 %43 %55 %
Облачност0 %0 %0 %2 %20 %62 %43 %20 %
Понеделник
26.06.2017
мин 17
31 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд
31 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
14Km/h
8Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %24 %62 %31 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.4 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %3 %33 %4 %1 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност62 %62 %54 %44 %51 %41 %53 %64 %
Облачност1 %2 %6 %21 %82 %83 %74 %4 %
Вторник
27.06.2017
мин 18
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %18 %51 %14 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %9 %4 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност67 %76 %57 %44 %31 %27 %37 %44 %
Облачност7 %0 %0 %17 %60 %43 %6 %0 %
Среда
28.06.2017
мин 17
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %20 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност53 %60 %50 %37 %27 %27 %38 %48 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %10 %2 %0 %
Четврток
29.06.2017
мин 20
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност55 %53 %50 %41 %29 %25 %37 %48 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Сабота
24.06.2017
мин 23
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %29 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %22 %2 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност32 %40 %53 %55 %
Облачност64 %58 %38 %2 %
Недела
25.06.2017
мин 17
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност59 %66 %53 %41 %27 %26 %43 %55 %
Облачност0 %0 %0 %2 %20 %62 %43 %20 %
Понеделник
26.06.2017
мин 17
31 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд
31 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
14Km/h
8Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %24 %62 %31 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.4 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %3 %33 %4 %1 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност62 %62 %54 %44 %51 %41 %53 %64 %
Облачност1 %2 %6 %21 %82 %83 %74 %4 %
Вторник
27.06.2017
мин 18
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %18 %51 %14 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %9 %4 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност67 %76 %57 %44 %31 %27 %37 %44 %
Облачност7 %0 %0 %17 %60 %43 %6 %0 %
Среда
28.06.2017
мин 17
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %20 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност53 %60 %50 %37 %27 %27 %38 %48 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %10 %2 %0 %
Четврток
29.06.2017
мин 20
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност55 %53 %50 %41 %29 %25 %37 %48 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Петок
30.06.2017
мин 20
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %48 %45 %32 %20 %25 %29 %33 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
01.07.2017
мин 20
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
13Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %4 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност36 %38 %40 %29 %18 %14 %28 %52 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
02.07.2017
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
13Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %13 %12 %12 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност43 %68 %48 %24 %34 %23 %31 %62 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Понеделник
03.07.2017
мин 15
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
12Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %6 %8 %11 %7 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %69 %62 %49 %33 %34 %34 %57 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %