3a3f0904
Билбао
Претежно сончево сабота, 17 февруари 2018
8℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 08:07
Зајдисонце: 18:44
Времетраење: 637 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.4 %
Ветер: 2 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 7 ℃
Измерено во: 22:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
4Km/h
0Km/h
16 %14 %13 %13 %13 %13 %12 %11 %10 %22 %35 %47 %55 %63 %70 %73 %75 %77 %81 %85 %89 %90 %91 %92 %93 %94 %94 %96 %96 %95 %95 %92 %89 %86 %84 %82 %80 %77 %75 %72 %58 %63 %85 %
0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm3.6 mm0.0 mm0.0 mm4.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm6.6 mm0.0 mm0.0 mm9.0 mm0.0 mm0.0 mm6.7 mm0.0 mm0.0 mm3.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1029 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
89 %92 %94 %95 %95 %96 %95 %95 %95 %93 %91 %89 %87 %85 %82 %85 %87 %90 %91 %93 %94 %96 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %95 %92 %82 %87 %94 %
66 %63 %63 %63 %88 %88 %88 %91 %91 %91 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %97 %97 %95 %100 %100 %
Недела
18.02.2018
мин 9
11 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 13.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 10h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %13 %10 %47 %70 %77 %89 %92 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1026 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност94 %96 %95 %89 %82 %90 %94 %100 %
Облачност63 %88 %91 %100 %100 %100 %99 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 9
13 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 24.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 10h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
17Km/h
10Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
4Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %95 %86 %80 %72 %58 %63 %85 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност100 %100 %100 %100 %92 %82 %87 %94 %
Облачност100 %100 %100 %99 %97 %95 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 7
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 16.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
9Km/h
15Km/h
19Km/h
16Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд91 %89 %87 %88 %93 %94 %99 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност100 %100 %96 %95 %92 %83 %93 %97 %
Облачност100 %100 %100 %87 %73 %100 %100 %98 %
Среда
21.02.2018
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 18:50 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
18Km/h
16Km/h
13Km/h
13Km/h
17Km/h
16Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %91 %86 %83 %74 %39 %29 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност100 %93 %87 %78 %63 %66 %56 %65 %
Облачност98 %100 %64 %73 %93 %57 %92 %98 %
Четврток
22.02.2018
мин 0
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:51 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
8Km/h
8Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %25 %19 %32 %22 %15 %15 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %78 %74 %68 %64 %60 %60 %71 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Сабота
17.02.2018
мин 6
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 7.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %19 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1029 hPa1029 hPa
Влажност72 %79 %87 %
Облачност60 %65 %66 %
Недела
18.02.2018
мин 9
11 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 13.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 10h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %13 %10 %47 %70 %77 %89 %92 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1026 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност94 %96 %95 %89 %82 %90 %94 %100 %
Облачност63 %88 %91 %100 %100 %100 %99 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 9
13 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 24.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 10h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
17Km/h
10Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
4Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %95 %86 %80 %72 %58 %63 %85 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност100 %100 %100 %100 %92 %82 %87 %94 %
Облачност100 %100 %100 %99 %97 %95 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 7
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 16.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
9Km/h
15Km/h
19Km/h
16Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд91 %89 %87 %88 %93 %94 %99 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност100 %100 %96 %95 %92 %83 %93 %97 %
Облачност100 %100 %100 %87 %73 %100 %100 %98 %
Среда
21.02.2018
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 18:50 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
18Km/h
16Km/h
13Km/h
13Km/h
17Km/h
16Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %91 %86 %83 %74 %39 %29 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност100 %93 %87 %78 %63 %66 %56 %65 %
Облачност98 %100 %64 %73 %93 %57 %92 %98 %
Четврток
22.02.2018
мин 0
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:51 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
8Km/h
8Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %25 %19 %32 %22 %15 %15 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %78 %74 %68 %64 %60 %60 %71 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Петок
23.02.2018
мин 0
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 18:52 h
Времетраење 10h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %23 %24 %24 %23 %22 %20 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %74 %75 %68 %62 %66 %70 %79 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Сабота
24.02.2018
мин 0
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 18:53 h
Времетраење 10h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %10 %11 %11 %11 %11 %12 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %89 %90 %73 %56 %67 %79 %88 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Недела
25.02.2018
мин 1
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %16 %17 %18 %20 %20 %21 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %79 %88 %78 %63 %60 %92 %85 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Понеделник
26.02.2018
мин -1
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:53 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %15 %14 %15 %16 %19 %22 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %93 %88 %73 %73 %72 %76 %86 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %