38d808d8
Берлин
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
21℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце: 06:01
Зајдисонце: 20:15
Времетраење: 854 минути
Фаза на месечината
Влажност: 43.1 %
Ветер: 6 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 8 ℃
Измерено во: 15:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
15Km/h
12Km/h
8Km/h
7Km/h
6 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %9 %13 %20 %28 %35 %32 %29 %27 %21 %16 %11 %8 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %4 %6 %8 %9 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
52 %52 %52 %53 %54 %67 %80 %93 %93 %93 %93 %92 %91 %89 %86 %83 %80 %73 %66 %58 %57 %56 %55 %62 %70 %77 %75 %73 %71 %76 %81 %86 %87 %87 %87 %88 %89 %90 %91 %90 %89 %88 %82 %76 %71 %53 %47 %73 %89 %
54 %54 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %15 %15 %15 %73 %73 %73 %74 %74 %74 %70 %70 %70 %86 %86 %86 %98 %98 %98 %36 %36 %36 %86 %86 %86 %86 %19 %19 %19 %75 %75 %75 %35 %35 %35 %72 %72 %72 %66 %93 %57 %13 %
Четврток
24.08.2017
мин 13
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
13Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
13Km/h
8Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %13 %35 %27 %11 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност93 %89 %80 %58 %55 %77 %71 %86 %
Облачност15 %73 %74 %70 %86 %98 %36 %86 %
Петок
25.08.2017
мин 14
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 14h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
8Km/h
11Km/h
16Km/h
15Km/h
12Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %1 %8 %9 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност88 %91 %88 %71 %53 %47 %73 %89 %
Облачност19 %75 %35 %72 %66 %93 %57 %13 %
Сабота
26.08.2017
мин 16
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 43 %
Ветер
13Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 14h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
12Km/h
13Km/h
10Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %40 %64 %47 %33 %28 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.4 mm3.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %7 %2 %0 %6 %2 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност90 %82 %78 %84 %73 %67 %83 %98 %
Облачност28 %54 %100 %79 %69 %68 %40 %34 %
Недела
27.08.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 4.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
12Km/h
12Km/h
10Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %10 %26 %26 %28 %20 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.6 mm0.7 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност96 %93 %93 %76 %57 %56 %72 %96 %
Облачност21 %37 %56 %79 %96 %100 %100 %100 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 7.6 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
17Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
15Km/h
17Km/h
17Km/h
19Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %22 %20 %32 %33 %33 %33 %25 %
Количество на дожд7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %93 %94 %81 %82 %68 %67 %80 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %
Среда
23.08.2017
мин 10
21 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 14h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
6Km/h
4Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност53 %52 %54 %93 %
Облачност90 %54 %2 %1 %
Четврток
24.08.2017
мин 13
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
13Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
13Km/h
8Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %13 %35 %27 %11 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност93 %89 %80 %58 %55 %77 %71 %86 %
Облачност15 %73 %74 %70 %86 %98 %36 %86 %
Петок
25.08.2017
мин 14
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 14h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
8Km/h
11Km/h
16Km/h
15Km/h
12Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %1 %8 %9 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност88 %91 %88 %71 %53 %47 %73 %89 %
Облачност19 %75 %35 %72 %66 %93 %57 %13 %
Сабота
26.08.2017
мин 16
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 43 %
Ветер
13Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 14h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
12Km/h
13Km/h
10Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %40 %64 %47 %33 %28 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.4 mm3.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %7 %2 %0 %6 %2 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност90 %82 %78 %84 %73 %67 %83 %98 %
Облачност28 %54 %100 %79 %69 %68 %40 %34 %
Недела
27.08.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 4.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
12Km/h
12Km/h
10Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %10 %26 %26 %28 %20 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.6 mm0.7 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност96 %93 %93 %76 %57 %56 %72 %96 %
Облачност21 %37 %56 %79 %96 %100 %100 %100 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 7.6 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
17Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
15Km/h
17Km/h
17Km/h
19Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %22 %20 %32 %33 %33 %33 %25 %
Количество на дожд7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm7.6 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %93 %94 %81 %82 %68 %67 %80 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %
Вторник
29.08.2017
мин 13
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
10Km/h
13Km/h
16Km/h
20Km/h
16Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %18 %20 %28 %36 %32 %28 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %79 %80 %80 %80 %77 %74 %84 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Среда
30.08.2017
мин 12
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
13Km/h
16Km/h
18Km/h
15Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %12 %13 %25 %38 %32 %26 %20 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %92 %90 %72 %53 %55 %69 %84 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Четврток
31.08.2017
мин 12
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
15Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 13h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
12Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %16 %19 %24 %29 %27 %26 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %85 %95 %85 %83 %51 %95 %91 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Петок
01.09.2017
мин 12
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
15Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 19:55 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %15 %15 %26 %36 %19 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %81 %96 %87 %54 %42 %60 %62 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %