4c830a55
Бергамо
Ведро/Сончево сабота, 24 јуни 2017
32℃
Се чувствува: 32 ℃
Изгрејсонце: 05:32
Зајдисонце: 21:14
Времетраење: 942 минути
Фаза на месечината
Влажност: 52.3 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 9 km
Toчка на роса: 21 ℃
Измерено во: 16:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
30 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
8Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
32 %23 %14 %11 %7 %4 %7 %10 %13 %20 %26 %33 %40 %47 %54 %61 %68 %75 %69 %63 %57 %43 %28 %14 %11 %7 %4 %3 %2 %1 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %4 %4 %5 %12 %19 %26 %36 %15 %29 %41 %
0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm19.4 mm0.0 mm0.0 mm5.6 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm
35 %35 %35 %7 %7 %7 %51 %51 %51 %9 %9 %9 %79 %79 %79 %76 %76 %76 %69 %69 %69 %55 %55 %55 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %0 %0 %4 %3 %
1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
52 %53 %55 %60 %64 %69 %70 %70 %70 %73 %76 %78 %80 %81 %83 %81 %80 %78 %75 %72 %68 %64 %60 %56 %56 %56 %56 %61 %66 %71 %73 %73 %75 %76 %75 %73 %72 %72 %71 %71 %68 %65 %62 %53 %48 %53 %65 %
42 %42 %42 %2 %2 %2 %26 %26 %26 %75 %75 %75 %93 %93 %93 %95 %95 %95 %82 %82 %82 %27 %27 %27 %11 %11 %11 %8 %8 %8 %8 %0 %0 %0 %12 %12 %12 %17 %17 %17 %43 %43 %43 %35 %34 %76 %86 %
Недела
25.06.2017
мин 22
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 18.0 mm
Веројатност за невреме 78 %
Ветер
7Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:32 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
3Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %33 %54 %75 %57 %14 %4 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm19.4 mm5.6 mm0.5 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме51 %9 %79 %76 %69 %55 %7 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност70 %78 %83 %78 %68 %56 %56 %71 %
Облачност26 %75 %93 %95 %82 %27 %11 %8 %
Понеделник
26.06.2017
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
6Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
6Km/h
7Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %5 %26 %36 %15 %29 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm
Веројатност за невреме6 %6 %2 %2 %0 %0 %4 %3 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност76 %72 %71 %62 %53 %48 %53 %65 %
Облачност0 %12 %17 %43 %35 %34 %76 %86 %
Вторник
27.06.2017
мин 21
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 17.0 mm
Веројатност за невреме 43 %
Ветер
4Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
10Km/h
12Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %75 %57 %44 %39 %42 %24 %25 %
Количество на дожд1.5 mm1.6 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме47 %47 %30 %23 %0 %1 %7 %2 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност73 %79 %79 %60 %51 %50 %48 %65 %
Облачност79 %79 %64 %27 %45 %32 %24 %49 %
Среда
28.06.2017
мин 21
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 8.5 mm
Веројатност за невреме 77 %
Ветер
8Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
13Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %40 %46 %68 %76 %84 %76 %72 %
Количество на дожд0.2 mm1.6 mm1.0 mm0.3 mm2.3 mm10.3 mm7.7 mm3.8 mm
Веројатност за невреме5 %69 %65 %68 %76 %76 %58 %54 %
Атмосферски притисок1009 hPa1008 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност65 %73 %77 %59 %56 %59 %49 %62 %
Облачност88 %52 %20 %74 %86 %79 %46 %67 %
Четврток
29.06.2017
мин 21
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 34.0 mm
Веројатност за невреме 84 %
Ветер
15Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
14Km/h
16Km/h
12Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %76 %77 %82 %90 %91 %93 %82 %
Количество на дожд34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm
Веројатност за невреме84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %76 %78 %77 %62 %63 %61 %70 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Сабота
24.06.2017
мин 24
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 60 %
Ветер
5Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:32 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %41 %14 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %54 %35 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност49 %50 %55 %69 %
Облачност61 %74 %42 %2 %
Недела
25.06.2017
мин 22
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 18.0 mm
Веројатност за невреме 78 %
Ветер
7Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:32 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
3Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %33 %54 %75 %57 %14 %4 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm19.4 mm5.6 mm0.5 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме51 %9 %79 %76 %69 %55 %7 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност70 %78 %83 %78 %68 %56 %56 %71 %
Облачност26 %75 %93 %95 %82 %27 %11 %8 %
Понеделник
26.06.2017
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
6Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
6Km/h
7Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %5 %26 %36 %15 %29 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm
Веројатност за невреме6 %6 %2 %2 %0 %0 %4 %3 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност76 %72 %71 %62 %53 %48 %53 %65 %
Облачност0 %12 %17 %43 %35 %34 %76 %86 %
Вторник
27.06.2017
мин 21
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 17.0 mm
Веројатност за невреме 43 %
Ветер
4Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
10Km/h
12Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %75 %57 %44 %39 %42 %24 %25 %
Количество на дожд1.5 mm1.6 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме47 %47 %30 %23 %0 %1 %7 %2 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност73 %79 %79 %60 %51 %50 %48 %65 %
Облачност79 %79 %64 %27 %45 %32 %24 %49 %
Среда
28.06.2017
мин 21
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 8.5 mm
Веројатност за невреме 77 %
Ветер
8Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
13Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %40 %46 %68 %76 %84 %76 %72 %
Количество на дожд0.2 mm1.6 mm1.0 mm0.3 mm2.3 mm10.3 mm7.7 mm3.8 mm
Веројатност за невреме5 %69 %65 %68 %76 %76 %58 %54 %
Атмосферски притисок1009 hPa1008 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност65 %73 %77 %59 %56 %59 %49 %62 %
Облачност88 %52 %20 %74 %86 %79 %46 %67 %
Четврток
29.06.2017
мин 21
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 34.0 mm
Веројатност за невреме 84 %
Ветер
15Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
14Km/h
16Km/h
12Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %76 %77 %82 %90 %91 %93 %82 %
Количество на дожд34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm34.0 mm
Веројатност за невреме84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %76 %78 %77 %62 %63 %61 %70 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Петок
30.06.2017
мин 17
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 4.7 mm
Веројатност за невреме 44 %
Ветер
7Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %73 %74 %84 %93 %90 %88 %66 %
Количество на дожд4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm
Веројатност за невреме44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %78 %83 %70 %57 %55 %53 %64 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Сабота
01.07.2017
мин 16
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 57 %
Ветер
6Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %42 %38 %46 %54 %48 %42 %26 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %78 %83 %64 %46 %36 %55 %57 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Недела
02.07.2017
мин 16
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
5Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %14 %24 %33 %27 %20 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %64 %63 %52 %44 %52 %52 %55 %
Облачност15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Понеделник
03.07.2017
мин 17
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
5Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 15h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %12 %23 %35 %18 %2 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %82 %68 %60 %53 %47 %51 %60 %
Облачност22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %