7b5f0d30
Барселона
сабота, 17 февруари 2018
12℃
Се чувствува: 12 ℃
Изгрејсонце: 07:44
Зајдисонце: 18:27
Времетраење: 643 минути
Фаза на месечината
Влажност: 77.1 %
Ветер: 10 km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 8 ℃
Измерено во: 21:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12Km/h
13Km/h
14Km/h
9Km/h
5Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
9Km/h
13Km/h
12Km/h
7Km/h
4Km/h
40 %39 %38 %30 %22 %14 %12 %11 %10 %11 %13 %15 %13 %12 %10 %8 %6 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %5 %8 %11 %14 %15 %16 %18 %21 %24 %27 %30 %34 %37 %28 %8 %3 %
0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
86 %85 %84 %84 %83 %83 %86 %89 %91 %89 %87 %85 %81 %77 %73 %71 %70 %68 %71 %75 %79 %82 %86 %90 %90 %91 %91 %91 %91 %92 %93 %93 %93 %93 %91 %89 %86 %83 %80 %77 %72 %77 %90 %
96 %98 %98 %98 %35 %35 %35 %65 %65 %65 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %21 %21 %21 %38 %38 %38 %7 %7 %7 %7 %36 %36 %36 %27 %27 %27 %46 %46 %46 %81 %81 %81 %89 %89 %97 %40 %51 %
Недела
18.02.2018
мин 8
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 18:28 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %14 %10 %15 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност84 %83 %91 %85 %73 %68 %79 %90 %
Облачност98 %35 %65 %100 %97 %21 %38 %7 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 18:29 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
7Km/h
2Km/h
13Km/h
12Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %14 %18 %27 %37 %28 %8 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност91 %93 %93 %86 %77 %72 %77 %90 %
Облачност36 %27 %46 %81 %89 %97 %40 %51 %
Вторник
20.02.2018
мин 6
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:40 h
Зајдисонце 18:30 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Облачно
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
9Km/h
8Km/h
3Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %4 %4 %4 %3 %9 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1006 hPa1007 hPa
Влажност93 %95 %94 %74 %55 %63 %75 %84 %
Облачност45 %55 %92 %11 %94 %38 %33 %5 %
Среда
21.02.2018
мин 3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 18:32 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
7Km/h
13Km/h
11Km/h
15Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %39 %52 %34 %17 %12 %10 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност83 %88 %84 %49 %32 %40 %52 %70 %
Облачност15 %84 %66 %1 %0 %3 %2 %15 %
Четврток
22.02.2018
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 18:33 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
11Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %10 %8 %9 %13 %14 %15 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %69 %59 %57 %54 %62 %77 %76 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Сабота
17.02.2018
мин 8
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 18:27 h
Времетраење 10h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
14Km/h
8Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %42 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност87 %84 %87 %
Облачност99 %93 %96 %
Недела
18.02.2018
мин 8
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 18:28 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %14 %10 %15 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност84 %83 %91 %85 %73 %68 %79 %90 %
Облачност98 %35 %65 %100 %97 %21 %38 %7 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 18:29 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
7Km/h
2Km/h
13Km/h
12Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %14 %18 %27 %37 %28 %8 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност91 %93 %93 %86 %77 %72 %77 %90 %
Облачност36 %27 %46 %81 %89 %97 %40 %51 %
Вторник
20.02.2018
мин 6
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:40 h
Зајдисонце 18:30 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Облачно
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
9Km/h
8Km/h
3Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %4 %4 %4 %3 %9 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1006 hPa1007 hPa
Влажност93 %95 %94 %74 %55 %63 %75 %84 %
Облачност45 %55 %92 %11 %94 %38 %33 %5 %
Среда
21.02.2018
мин 3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 18:32 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
7Km/h
13Km/h
11Km/h
15Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %39 %52 %34 %17 %12 %10 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност83 %88 %84 %49 %32 %40 %52 %70 %
Облачност15 %84 %66 %1 %0 %3 %2 %15 %
Четврток
22.02.2018
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 18:33 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
11Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %10 %8 %9 %13 %14 %15 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %69 %59 %57 %54 %62 %77 %76 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Петок
23.02.2018
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:35 h
Зајдисонце 18:34 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %28 %30 %29 %29 %31 %33 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %82 %83 %69 %55 %61 %66 %75 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Сабота
24.02.2018
мин 3
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 18:35 h
Времетраење 11h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %25 %22 %23 %25 %27 %30 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %80 %78 %61 %44 %55 %67 %91 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Недела
25.02.2018
мин 3
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 18:36 h
Времетраење 11h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %25 %26 %24 %22 %23 %24 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %90 %57 %82 %57 %62 %54 %79 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Понеделник
26.02.2018
мин 4
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:31 h
Зајдисонце 18:38 h
Времетраење 11h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %13 %16 %14 %12 %16 %20 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %66 %71 %55 %56 %62 %63 %94 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %