1a2805c8
Анси
Облачно среда, 13 декември 2017
null℃
Се чувствува: null ℃
Изгрејсонце: 08:08
Зајдисонце: 16:50
Времетраење: 522 минути
Фаза на месечината
Влажност: null %
Ветер: null km/h
Видливост 9 km
Toчка на роса: null ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
12Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %32 %58 %85 %87 %90 %92 %94 %96 %98 %97 %97 %96 %94 %92 %90 %85 %80 %76 %79 %82 %85 %85 %84 %84 %83 %83 %82 %81 %79 %78 %81 %85 %88 %91 %94 %94 %98 %98 %94 %83 %74 %77 %83 %90 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm2.6 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %10 %10 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1003 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1008 hPa
98 %98 %97 %96 %95 %89 %84 %78 %71 %63 %56 %61 %66 %71 %72 %73 %74 %80 %86 %93 %91 %90 %88 %89 %90 %90 %92 %93 %94 %93 %92 %92 %90 %88 %86 %86 %85 %85 %85 %85 %86 %87 %88 %89 %88 %87 %87 %87 %89 %99 %100 %88 %93 %88 %97 %
20 %20 %20 %6 %6 %6 %60 %60 %60 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %85 %85 %85 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %74 %74 %74 %99 %99 %99 %99 %100 %100 %80 %99 %63 %44 %68 %93 %83 %
Среда
13.12.2017
мин 2
4 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 8h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %85 %92 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa
Влажност97 %98 %95 %78 %56 %71 %74 %93 %
Облачност50 %20 %6 %60 %100 %100 %100 %97 %
Четврток
14.12.2017
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 8.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 8h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
5Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %90 %76 %85 %84 %82 %78 %88 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa
Влажност88 %90 %94 %92 %86 %85 %86 %89 %
Облачност100 %99 %99 %85 %100 %97 %74 %99 %
Петок
15.12.2017
мин 0
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 18.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
7Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 8h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
7Km/h
12Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %94 %83 %74 %77 %83 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa1003 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1008 hPa
Влажност87 %89 %99 %100 %88 %93 %88 %97 %
Облачност100 %80 %99 %63 %44 %68 %93 %83 %
Сабота
16.12.2017
мин 0
4 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 8h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
1Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд94 %94 %90 %84 %77 %74 %69 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %14 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност96 %96 %95 %97 %85 %79 %77 %96 %
Облачност92 %97 %94 %91 %71 %65 %93 %78 %
Недела
17.12.2017
мин -5
2 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 8h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %54 %43 %40 %24 %20 %14 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %95 %94 %94 %76 %77 %90 %100 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Среда
13.12.2017
мин 2
4 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 8h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %85 %92 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa
Влажност97 %98 %95 %78 %56 %71 %74 %93 %
Облачност50 %20 %6 %60 %100 %100 %100 %97 %
Четврток
14.12.2017
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 8.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 8h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
5Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %90 %76 %85 %84 %82 %78 %88 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa
Влажност88 %90 %94 %92 %86 %85 %86 %89 %
Облачност100 %99 %99 %85 %100 %97 %74 %99 %
Петок
15.12.2017
мин 0
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 18.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
7Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 8h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
7Km/h
12Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %94 %83 %74 %77 %83 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa1003 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1008 hPa
Влажност87 %89 %99 %100 %88 %93 %88 %97 %
Облачност100 %80 %99 %63 %44 %68 %93 %83 %
Сабота
16.12.2017
мин 0
4 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 8h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
1Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд94 %94 %90 %84 %77 %74 %69 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %14 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност96 %96 %95 %97 %85 %79 %77 %96 %
Облачност92 %97 %94 %91 %71 %65 %93 %78 %
Недела
17.12.2017
мин -5
2 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 8h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %54 %43 %40 %24 %20 %14 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %95 %94 %94 %76 %77 %90 %100 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Понеделник
18.12.2017
мин -6
2 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 8h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %24 %32 %35 %39 %32 %25 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %96 %93 %88 %81 %77 %74 %77 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %
Вторник
19.12.2017
мин -3
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 16:52 h
Времетраење 8h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %16 %19 %16 %14 %14 %13 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %90 %100 %97 %93 %88 %83 %90 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Среда
20.12.2017
мин -1
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 16:52 h
Времетраење 8h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %25 %30 %35 %40 %41 %41 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %97 %98 %90 %85 %81 %90 %91 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Четврток
21.12.2017
мин 1
5 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %26 %25 %20 %16 %24 %32 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %97 %98 %87 %92 %76 %97 %92 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Петок
22.12.2017
мин 3
6 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
3Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %21 %2 %23 %44 %42 %40 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %94 %100 %86 %100 %86 %93 %96 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %