381d08b8
Ајачио
среда, 23 август 2017
29℃
Се чувствува: 27 ℃
Изгрејсонце: 06:40
Зајдисонце: 20:14
Времетраење: 814 минути
Фаза на месечината
Влажност: 45.9 %
Ветер: 22 km/h
Видливост 30 km
Toчка на роса: 16 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
61 %60 %60 %60 %60 %64 %67 %71 %73 %75 %77 %76 %76 %75 %71 %67 %63 %61 %60 %59 %56 %52 %48 %49 %50 %51 %55 %58 %62 %67 %72 %77 %74 %74 %71 %68 %67 %67 %66 %66 %66 %66 %61 %56 %51 %54 %52 %50 %62 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %56 %56 %56 %38 %38 %38 %15 %15 %15 %61 %61 %61 %61 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %12 %12 %12 %58 %4 %0 %1 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
1Km/h
5Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност77 %75 %63 %59 %48 %51 %62 %77 %
Облачност0 %0 %0 %0 %56 %38 %15 %61 %
Петок
25.08.2017
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност68 %66 %66 %51 %54 %52 %50 %62 %
Облачност0 %4 %4 %12 %58 %4 %0 %1 %
Сабота
26.08.2017
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
9Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност72 %76 %69 %52 %58 %60 %67 %67 %
Облачност0 %26 %60 %69 %29 %9 %1 %2 %
Недела
27.08.2017
мин 21
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %1 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност65 %73 %70 %57 %58 %54 %57 %58 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %55 %19 %
Понеделник
28.08.2017
мин 20
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 27 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
10Km/h
9Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %4 %6 %8 %10 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %69 %64 %38 %51 %51 %66 %63 %
Облачност27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Среда
23.08.2017
мин 19
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност63 %60 %60 %71 %
Облачност0 %0 %0 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
1Km/h
5Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност77 %75 %63 %59 %48 %51 %62 %77 %
Облачност0 %0 %0 %0 %56 %38 %15 %61 %
Петок
25.08.2017
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност68 %66 %66 %51 %54 %52 %50 %62 %
Облачност0 %4 %4 %12 %58 %4 %0 %1 %
Сабота
26.08.2017
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
9Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност72 %76 %69 %52 %58 %60 %67 %67 %
Облачност0 %26 %60 %69 %29 %9 %1 %2 %
Недела
27.08.2017
мин 21
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %1 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност65 %73 %70 %57 %58 %54 %57 %58 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %55 %19 %
Понеделник
28.08.2017
мин 20
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 27 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
10Km/h
9Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %4 %6 %8 %10 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %69 %64 %38 %51 %51 %66 %63 %
Облачност27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Вторник
29.08.2017
мин 20
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
9Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 13h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %7 %10 %13 %15 %16 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %76 %82 %72 %62 %72 %82 %83 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Среда
30.08.2017
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
9Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 13h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %3 %2 %3 %5 %9 %14 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %74 %63 %59 %54 %60 %71 %80 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Четврток
31.08.2017
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
9Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 13h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %9 %10 %11 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %89 %60 %59 %53 %69 %57 %52 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Петок
01.09.2017
мин 22
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 13h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %7 %8 %9 %10 %6 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %81 %65 %62 %36 %48 %49 %58 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %